اخذCEیاگواهینامه ایزو،شرایط دریافت

اخذCEیاگواهینامه ایزو :

اخذ CE

امروزه موسسات، سازمانها و شرکتها در پی کسب روش هایی برای رقابت ، قدرت و بهینه سازی محصولات  و فعالیت های خود می باشند. از سوی دیگر مشتریان وقت و امکانات و در بعضی موارد علم لازم برای ارزیابی محصول خریداری شده را ندارند. بنابراین با نگاه به استانداردهای جهانی ( اخذ CE ) دنبال محصولانی مطابق با این استانداردها بوده و سپس اقدام به خرید کالا می کنند. نگرش جامعه اروپا نسبت به تجارت آزاد و حرکت آزادانه کالاها ، اروپا را بر آن داشت تا با تدوین یک راهنمای جدید راه تجارت آزاد را هموار نماید.

اخذ CE

اخذ گواهینامه CE که مخفف کلمات فرانسوی Conformité Européenne می باشد به منظور استاندارد سازی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در منطقه اقتصادی اروپا تولید یا به فروش می رسند، ارائه شده است.نشان CE بر روی محصول تولید کننده تضمین می کند که محصول با الزامات ضروری دستورالعمل های ایزو منطبق بوده و فرآیند ساخت آن طبق استانداردهای جهانی انجام شده است . بنابراین محصولاتی که واجد این شرایط (استانداردهای CE) باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.

جهت ثبت شرکت و ثبت برند با مشاوران ما تماس بگیرید.

مزایای CE :

علامت یا نشان CE به عنوان یک سیستم پذیرفته شده جهت حصول اطمینان از کیفیت ، ایمنی و الزامات زیست محیطی به سرعت در حال گسترش در کلیه کشورها می باشد از این رو دریافت این گواهینامه برای تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است چرا که CE استاندارد اروپاست و در واقع گواهی تضمین کیفیت اروپا محسوب می شود که مورد قبول و تائید بسیاری از کشورهای دنیاست . بنابراین محصولاتی که این گواهینامه را دریافت کنند شانس بیش تری برای بازیابی و تصاحب بازارهای جهانی خواهند داشت.

نشان CE بر روی یک محصول مزایای زیر را دارد:

  • محصول مورد نظر می تواند به صورت قانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU و منطقه تجاری آزاد اروپا به فروش برسد و جابجا شود.
  • امکان صادرات محصول دارای این نشان به دیگر کشورها
  • ایجاد اطمینان و آرامش در مصرف کننده و بازار خرده فروشی
  • رعایت حقوق مصرف کننده گان
  • مزیت رقابتی و تبلیغاتی گسترده
  • نظر مثبت و رای اعتماد نهادهای قانونی
  • سهولت شرکت در مناقصات بزرگ دولتی از جمله نفت،گاز و پتروشیمی

 

چرا اخذ گواهینامه ایزو باعث افزایش سود شرکت ها می شود؟

اکثر کسب و کارها و تجارت ها در تلاش هستند تا مرغوب ترین محصولات را در اختیار مشتریان مصرف کنندگان خود قرار دهند. آنها سعی می کنند بهترین اقدامات تجاری را پیاده کنند، و با بهبود مستمر محصولات رضایت مشتری و تقاضای بازار را افزایش دهند.یکی از شناخته شده ترین روش ها برای تضمین وجود استانداردهای برتر در یک شرکت گواهینامه ایزو(CE) است. ایزو، سازمان بین المللی استاندارد، سازمان جهانی و متشکل از نمایندگان مختلف در کشورهای متعدد است. این سازمانها و نماینده ها برسر تدوین قوانین خاص برای چندین صنعت به توافق مشترک می رسند.

برخی از رایج ترین زمینه ها، گواهینامه های غذایی و ایمنی، مدیریت کیفیت، ایمنی و بهداشت و زیست محیطی هستند. برای مثال ایزو ۱۳۴۸۵ درمورد کیفیت تولید تجهیزات پزشکی تدوین شده، درحالی که ایزو ۲۲۰۰۰ به موضوع شناسایی و پیشگیری از بیماری های غذایی می پردازد.

 

برخی از مزایای CE برای شرکت ها:

  • مسئولیت پذیری

وقتی یک شرکت اقدام به اخذ گواهینامه ایزو می نماید، در واقع خود را نسبت به استانداردهای جهانی متعهد می سازد. یک ممیز کیفی معتبر به شرکت اعزام می شود، و بر اساس گواهینامه ی درخواستی، از بالا تا پائین به بازبینی پروسه های جاری شرکت می پردازد. اگر موارد خاصی با استانداردهای ایزو مطابق نباشند، باید پیش از صدور گواهینامه تغییر یابند. علاوه بر این یک ممیز بصورت دوره ای به بررسی شرکت خواهد پرداخت تا تضمین شود که شرکت از خط مشی های تعیین شده توسط گواهینامه ایزو پیروی می کند.

  • کیفیت

مشتریان همواره انتظار بهترین را دارند، و با فرآیند گواهینامه ایزو، شرکت ها قادر به تحقق این انتظار هستند. برای مثال، در یک رستوران ایمنی غذا مهمترین موضوع است. بیماری های با منشا غذایی اغلب از کارگران مشغول در زنجیره غذایی آغاز می شود و سپس به مشتریان منتقل می شود. یک گواهینامه ایزو با وضع قواعد و راهکارهای سختگیرانه برای کیفیت خدمات غذایی بطور چشمگیری می تواند از خطر بروز چنین امری جلوگیری کند.

  • بازار آزاد

گواهینامه های ایزو فرآیند ها را در بین کشورها استاندارد می سازند، این یعنی شرکت ها می توانند به معامله و تعامل باهم بپردازند، محصولات، ایده ها، و خدماتی که برای تجارتشان سودمند است را به اشتراک بگذارند، بعد از آن تا زمانی که تولید کننده دارای گواهینامه ایزو باشد مشتریان در هر کشوری به محصولات معتبر جهانی و با کیفیت دسترسی خواهند داشت.

گواهینامه ایزو در تمام حوزه ها، از طراحی گرفته تا تولید به شرکت سود می رساند، و هر بخش از پروسه را کارآمد و ایمن می سازد. با کمک این گواهینامه ها، تجارت ها اعتبار بیشتری کسب می کنند و میزان سودآوری خود را افزایش می دهند.

مراحل دستیابی به گواهی آرم CE به شرح زیر می باشد:

۱- انتخاب دایرکتیو محصول
۲- تعیین استانداردهای هماهنگ یا همگون شده اروپا
۳- بررسی خطرات و انتخاب روش ارزیابی مناسب
۴- اعمال استانداردها یا مقررات فنی
۵- گردآوری مدارک فنی Technical File و گزارش تست Test report
۶- گواهی انطباق با الزامات CE
۷- ارزیابی تطابق توسط مؤسسات بازرسی کننده Notify Body برای محصولات
۸- الصاق نشان CE

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *