برند آماده

برند آماده

برند آماده همان برندی است که قبلا ثبت شده است. استفاده از برند ثبت شده زمانی کاربردی می باشد که شما حداقل یکبار اقدام به ثبت برند خود کرده باشید و با مشکلاتی که بر سر ثبت یک برند می باشد، کاملا آشنا باشید. ثبت یک برند علاوه بر اینکه زمان بر می باشد، اگر با اصول آن آشنا نباشیم، نمی توانیم برند دلخواه مان را ثبت کنیم. بسیاری از افراد برای جلوگیری از صرف وقت، اقدام به خرید برندهایی می نمایند که قبلا ثبت شده است. این کار دقیقا مثل خرید یک کالای درست شده می باشد تا ساختن یک کالا. یعنی زمانی که شما تصمیم به داشتن یک کالا می کنید، یا می توانید آن را بدون دردسر از جایی که آن کالا را برای فروش گذاشته است بخرید، یا آن کالا را تولید نمایید. ساختن یک کالا چون مواد اولیه و دستگاه های مخصوص تولید می خواهد زمان بر و هزینه بر می باشد و چه بسا نتیجه مطلوب را ندهد و یا با انجام تمام مشقات و سختی ها، کالا تولید نشود. برای همین، اشخاصی که در کار خود حرفه ای هستند، تصمیم به خرید یک برند می نمایند. بنابراین خرید برند در مشاغل حرفه ای یک امر رایج می باشد و برای همین موضوع است که یک برند آماده تقریبا گران می باشد. یکی از دلایلی که باعث این قیمت زیاد می شود، ارزشمند بودن خرید یک برند ثبت شده می باشد.

برند آماده

برند آماده

برند آماده یا همان برند ثبت شده، به برندی گفته می شود که کلیه مراحل ثبت برند برای آن انجام شده باشد و آماده واگذاری می باشد.

برند آماده و مزایای آن

برای اینکه ارزش برند آماده را بیشتر متوجه شوید، به چند مورد از مشکلات ثبت برند اشاره می نماییم. در بهترین شرایطی که برند انتخابی شما دچار تشابه نشود، یعنی شبیه اسم ثبت شده دیگری نباشد، بین ۴  الی ۶ ماه زمان نیاز است برای ثبت آن برند. بنابراین اگر اسم مناسبی برای ثبت انتخاب کرده باشید و به هیچ مشکلی نخورید، بعد از طی زمان گفته شده می توانید گواهینامه ثبت برند خود را دریافت نمایید. در حالتی که پرونده داری کوچکترین مشکلی شود، ظرف ۴۵ الی ۶۰ روز بعد از ارسال درخواست ثبت برند، پرونده شما دچار اخطار می شود که این مورد هم ازطریق پیامک و هم از طریق پرتال اداره ثبت برند به اطلاع شما می رسد. بنابراین شما بدون فوت وقت باید نسبت به رفع نقص آن اقدام نمایدد تا پرونده دوباره وارد سیستم ارزیابی سازمان ثبت شود، گاهی مواقع حتی دیده شده است که برند علاوه بر اینکه بارها و بارها رفع نقص می شود ولی ثبت نمی شود. هر بار که پرونده برند شما با اخطار مواجه می شود، باید هزینه بررسی مجدد را واریز نمایید. در برخی موارد خاص، برای ثبت برند احتیاج به مجوزهایی مانند جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری می باشد یا برای ثبت برند لاتین حتما می بایست کارت بازرگانی داشته باشید. اخذ این مجوزها یا کارت بازرگانی، مستلزم داشتن شرایط و صرف زمان و هزینه می باشد. در صورتی که از این ریزه کاری ها و نکات ثبت برند آگاهی کافی نداشته باشید، پرونده ثبت برند شما مرتب با اخطار مواجه خواهد شد و شما زمان را از دست خواهید داد. یکی از موارد مهم در ثبت برند علاوه بر اینکه فارسی یا لاتین باشد و مرتبط با طبقه کالای مورد نظر ثبت شده باشد این می باشد که بعضی از امکان ثبت اسم تجاری در تمامی طبقات مقدور نیست یا در برخی از طبقات نمی توان آن را ثبت نمود بنابراین ثبت برند کالای درخواست شده مردود می شود.

قیمت برند آماده

هر برند آماده ای بسته به اینکه چه نامی و در چه طبقه ای داشته باشد دارای قیمت مخصوصی می باشد. عواملی که در قیمت گذاری یک برند آماده تاثیر گذار می باشند به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر ارزش گذاری کالا تاثیر گذاشته و موجب افزایش نرخ فروش خواهند شد. می توان عوامل موثر بر قیمت برند آماده را اینطور بیان کرد: ۱- تعداد کالا و طبقات ثبت شده ۲- مرغوبیت و زیبایی اسم ثبت شده ۳- اسمت تجاری به صورت فارسی و لاتین ثبت شده باشد ۴- کالا، خدمات و طبقات مشابه هم به ثبت رسیده باشند.

طبق موارد ذکر شده به این نتیجه می توان رسید که برند آماده نه تنها گران نیست بلکه بسیار ارزشمند می باشد. ضمن اینکه نقل و انتقال برند در ایران کاملا قانونی بوده و مجاز است. تنها مدارک مورد نیاز برای داشتن یک برند آماده، کارت شناسایی می باشد. در مواردی که نیاز به مجوزهایی مانند، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری یا کارت بازرگانی می باشد، نیازی نیست که این مجوزها را شما داشته باشید یا به نام شما باشد. آن شخصی که برند را در ابتدا ثبت کرده است، بسته به موضوع تمامی مجوزهای لازم را دریافت نموده است. بنابراین خرید یک برند آماده در کمتر از یک روز کاری قابل انجام می باشد و شما به راحتی می توانید از بین برند های ثبت شده، یک نام را انتخاب کرده و فقط مالکیت آن را از آن خود نمایید. با این کار علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می کنید، خود را از درگیر شدن با مشکلات گوناگونی که بر سر راه ثبت برند قرار دارد، رها می کنید. شما به راحتی می توانید با دپارتمان تخصصی خرید شهر برند تماس گرفته تا مشاوران ما در این زمینه راهنمایی نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *