تاثیر رفتار مصرف کننده بر برندینگ

برند و برند سازی مهمترین عواملی است که می تواند بر فروش یک کالا تاثیر مستقیم بگذارد. منظور از برند سازی، برندینگ خدمات و کالا باشد. برندینگ خود نیز از عواملی بیرونی و درونی تاثیر می پذیرد یکی از این عوامل نتیجه برخورد مشتری نسبت به کالا و برندی است که از ان استفاده می کنند. به همین دلیل دراین مقاله قصد داریم در رابطه با همین تاثیر گذاری و تاثیر پذیری رفتار مصرف کننده بر برندینگ صحبت کنیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. ابتدا برند و برندینگ را تعریف کرده و سپس به نحوه تاثیر گذاری و تاثیر پذیری آن اشاره می کنیم.

تاثیر رفتار مصرف کننده بر برندینگ

برند و برندینگ چیست؟

در ابتدا باید اشاره کنیم برند با علامت تجاری کاملا متفاوت استو نقش کاملا متفائتی نسبت به علائم تجاری دارد برند به اشکال و علائمی گفته می شود که به نعرفی محصول می پردازند و شناسه محصول می شود درست مانند نام اشخاص حقیقی که معرفی کننده و نماد هر شخصی است و او را از سایر افراد متمایز می ند برند نیز در دنیای تجارت همین نقش را بر عهده دارد و یک محصول را از سایر محصولات مشابه متمایز می کند. علامت تجاری نیز نامی است که شرکت حقوقی به خود می گیرد البته بعضا دیده شده که نام تجاری با نام برند یکسان باشد ولی ماهیت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند علامت تجاری بر شرکت می نشیند و شرکت با این نام در پروژه ها و قرارداد ها مشارکت می کند و برندی متفاوت را برای خود بر می گزیند و با برند خود در بازار ورود می کند برندینگ نیز از برند سرچشمه می گیرد ولی از لحاظ عملکرد با آن متفاوت است. برندینگ به معنای تعهد و عمل به وعده هایی است که در قبال خدمت و یا مدماتی که از سوی محصول در حال ارائه هستیم می گویند. که این تحقق وعده متاثیر مستقیمی نسبت به امتخاب مشتری به برند دارد.

برندینگ و مصرف کننده

برندینگ در تبلیغات نیز تاثیرات بسیار مثبتی دارد به عنوان مثال تبلیغات و بازاریابی و حضور فعال در ذهن و در دیدکان مشتری تاثیر بشیار مثبتی روی انتخاب محصول توسط مشتریان دارد. با انجام عمل برندینگ و وعده هایی که در این ارتباط به مشتریان و مصرف کنندگان داده می شود اعتماد مصرف کننده به محصولات بیشتر می کنند و به طور کلی بر برندیگ سایر محصولات و دنیای کسب و کار نیز مفید واقع می شود و مصرف کنندگان به تمامی محصولاتی که دارای برند هستند دیدگاه مثبتی پیدا می کنند. برای روشن تر شدن این موضوع می توان به انتخابات ریاست جمهوری اشارع کرد زمانی شخص کاندید در دوران تبلیغات خود به مردم وعده می دهد و مدام از قول ها و امکانات فراوانی که قصد دارد در دوران ریاست خود در اختیار مردم قرار دهد سخن می گوید باعث دلگرمی و شعف می شود و مردم برای رسیدن به این امکانات و قول ها به کاندید مورد نظر رای می دهند و هنگامی که این کاندید منتخب مردم می شود و به سمت ریاست جمهوری خود می رسد باید در جهت قول ها و وعده هایی که داده قدم بردارد و به آن ها عمل کند زیرا در غیر اینصورت در دوره های بعدی نیز که قرار بر رای گیری و تبلیغ برای ریاست جمهوری می کنند دیدگاه مردم نسبت به وعده هایی که در این دوران داده می شود بدبین می شوند و ممکن است حتی در انتخابات نیز شرکت نکنند زیرا آن ها تمام این قول ها را فقط وعده های شیرینی می بینند که به دروغ به مردم داده می شود تا بتوانند از این طریق مردم را دلگرم ککرده و پای صندوق ها بکشند.
تبلیغات و حضور فعال در مقابل دیدگان و حضور در رفت و آمد روزانه افراد و مخاطبانی که از محصولات استفاده کنند و یا جزو افرادی هستند که می توانند از دسته خدمات شما استفاده کنند روی انتخاب و ذهن آن ها تاثیر بسیار مثبتی دارد و این حضور باعث می شود تا حداقل یکبار از خدمات و محصولات شما استفاده کنند تا در صورت رضایت باز هم نسبت به برند شما دیدگاه مثبتی داشته و از آن استفاده کنند تولید کنندگانی که برای اولین بار از این تبلیغات استفاده می کنند، می توانند با ارائه کیفیت مناسب و مورد پسند مخاطب آن را نسبت به برند خود وفادار نگه دارند در واقع تولید کنندگانی که در کار خود حرفه ای هستند و در تولید محصولات تمام تلاش خود را به کار می برند تا بتوانند مشتریان بیشتری را نسبت به خود جلب کنند
در نتیجه شما باید بکوشید تا نظر مصرف کننده خود را جلب کرده و نسبت به وعده هایی که در رابطه با محصول خود می دهید عمل کنید تا مشتری نیز با استفاده از محصول مرغوب شما وفاداری خود را با خرید مجدد و معرفی شما به دیگران وفاداری خود را نسبت به شما اعلام کنند.
برای ثبت و تمدید اعتبار برند، شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.