تغییر برند و علامت تجاری

تغییر برند

تغییر برند

تغییر برند و علامت تجاری

برای انجام هر نوع تغییری در زمینه ثبت برند  و یا تغییر برند ابتدا باید سه نسخه اظهار نامه ثبت علامت تجاری را خریداری نموده و سپس آن را تکمیل نمایید و خودتان یا وکیل قانونی می بایست آن را به اداره مالکیت صنعتی بدهد. برای تغییر علامت تجاری باید ۱۰ قطعه از تصویر علامت تجاری یا همان لوگو را به همراه مدارک نام برده تحویل اداره دهید. سپس کارشناس اداره بررسی مقدماتی را انجام داده و دستور حق الثبت اظهارنامه را صادر می کند که باید متقاضی یا وکیل قانونی به واحد حسابداری اداره مراجعه نماید. کارمند حسابداری نیز فیش واریز وجه را به شما می دهد که باید به شعبه بانک مستقر در سازمان ثبت مراجعه کرده و مبلغ را واریز نمایید.

سپس فیش پرداخت شده را باید به واحد حسابداری اداره بدهید تا مسئول مربوطه آن را در دفاتر ثبت کرده و اظهار نامه را مهر بزند. سپس متقاضی تغییر برند یا وکیل قانونی اظهارنامه را به اداره ثبت مالکیت های صنعتی می دهد و مسئول اداره دستور ثبت اظهارنامه را در دفتر اظهارنامه می دهد همچنین دستور تعیین کارشناس اظهارنامه را به بایگانی برای ضمیمه کردن به پرونده، اعلام می دارد. پس از آن اظهارنامه در دفتر اظهارنامه و همچنین دفتر تعیین طبقات کالا ثبت می شود. برگه های اظهارنامه نیز مهر می گردد و  نسخه سوم را به متقاضی یا وکیل قانونی تسلیم می کنند.

پرونده تغییر برند یا همان علامت تجاری به همراه مدارک و سوابق ضمیمه شده برای بررسی در اختیار کارشناس سازمان ثبت قرار می گیرد. کارشناس نیز پرونده ارسال شده را بررسی می کند و از لحاظ سابقه ثبت و مشابهت با دیگر علائم ثبت شده مورد بررسی قرار می دهد که اگرمشکلی نبود تا نهایت ۱۵ روز یک پیش نویس آگهی ثبت برند جدید را تهیه و تنظیم می کند و آن را امضا می کند و در آخر به مسئول اداره می دهد. مسئول مربوطه نیز بعد از بررسی و آن را امضا کرده و به واحد ماشین نویسی ارجاع می دهد. سپس پیش نویس آگهی را باید مسئول اداره امضا کند و در دفتر اندیکاتور ثبت کند و در آخر به متقاضی تحویل داده می شود زیرا باید در روزنامه رسمی درج گردد.

اگر تغییر برند مد نظر باشد که دارای تصویر یا نوشته خاصی باشد، لازم است قبل از مراجعه به روزنامه رسمی، کلیشه لازم را تهیه کرده و به همراه آگهی تقاضای ثبت علامت به دفتر روزنامه بدهد. بعد از اینکه در روزنامه آگهی درج و انتشار یافت، متقاضی ۳۰ روز وقت دارد تا با ارائه یک نسخه از روزنامه رسمی که حاوی درج آگهی است و یک برگ تقاضای ثبت علامت و اصل تصدیق ثبت، به اداره مالکیت صنعتی مراجعه کند و تحویل مسئول مربوطه کند. مسئول اداره نیز بعد از بررسی مدارک به کارشناس معینه ارجاع می دهد و وی نیز بعد از بررسی و نبودن اعتراض، به متقاضی می گوید حق الثبت را در واحد حسابداری پرداخت کند یعنی باید دوباره از واحد حسابداری فیش بگیرد و به بانک ملی مستقر در سازمان واریز نماید و سپس فیش واریز شده را به واحد حسابداری تحویل داده تا وی اظهار نامه را مهر بزند و مدارک را به کارشناس ارائه کند و کارشناس مربوطه اقدام به تهیه آگهی ثبت علامت تجاری یا تغییر علامت اضافه طبقات و درج در ظهر تصدیق ثبت می کند و گزارشی به مسئول اداره ارسال می کند.

وی نیز بعد از بررسی وامضای آگهی مدارک را به واحد ماشین نویسی می فرستد و بعد از تحریر آگهی و ظهر تصدیق ثبت را امضا می کند و به مسئول ثبت شرکت در دفاتر اظهارنامه  و طبقات ارجاع می کند که پس از صدور باید تحویل متقاضی یا وکیل قانونی شود تا وی به روزنامه رسمی آنها را تحویل دهد. بعد از اینکه در روزنامه رسمی آگهی درج شد، یک نسخه از روزنامه را به اداره مالکیت صنعتی ارائه کرده و مسئول اداره دستور ضبط در پرونده و تحویل تصدیق ثبت را صادر می کند که بعد از احراز هویت در قبال اخذ رسید تحویل صاحب علامت یا وکیل قانونی او می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *