ثبت برند در اصفهان و مدارک مورد نیاز

ثبت برند در اصفهان و راهنمای ثبت برند و هزینه ثبت در اصفهان : اصفهان یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران است که به واسطه وجود منابع فولاد و آهن، مصالح ساختمانی و پتروشیمی در این استان از نظر تجاری نیز مورد توجه بسیاری از سرمایه داران و سهامدارانی قرار گرفته که قصد راه اندازی کسب و کار در این شهر دارند با توجه به افزایش درخواست ها برای ثبت شرکت و ثبت برند در اصفهان قصد داریم در این مقاله مطالبی مرتبط با برندینگ و نحوه ثبت برند در این استان ارائه دهیم.

ثبت برند در اصفهان

اصفهان با داشتن مساحتی بالغ بر ۱۰۵٫۹۳۷ کیلومتر مربع و طبق سرشماری سال ۹۵ جمعیت این شهر ۱٫۶۰۲٫۱۱۰ تخمین زده شده که این تعداد در سال های اخیر قطعا افزایش نیز پیدا کرده است. این شهر که مرکز استان اصفهان نیز است از سمت مشرق با یزد و خراسان جنوبی از سمت شمال با سمنان ، قم و مرکزی از سمت جنوب با استان های کهگیلویه و بویر احمد و فارس مرز مشترک دارند.

برند چیست؟

برند وسیله ای است که بوسیله آن اجسام و خدماتی که توسط شرکت ها و شخصیت های حقوقی ارائه می شود را به مشتریان و عموم جامعه معرفی می کند و آن ها را با خدمات برند و شرکت مورد نظر آشنا می کند.
برند که به صورت لاتین BRAND می باشد به نمانام، عبارت مشخصه، طرح و لوگویی گویند که مشخص کننده خدماتی از طرف فروشنده و شرکت ارائه دهنده بوده و این خدمات را معرفی و اهداف آن را مشخص و تعریف می کند و مخاطب می تواند با توجه به چشم انداز و برنامه هایی که یک برند و شرکت دارد نسبت به استفاده و یا عدم استفاده از آن ترغیب شود.
شرکت هایی که برند ثبت می کنند می توانند با ثبت بین المللی خدماتشان را توسعه دهند. همچنین برند می تواند به صورت WIPO ثبت شود و طبق توافقنامه ای که کشورهای عضو مادرید امضا می کنند و طبق پروتکل الحاقی این توافقنامه، شرکت ها و موسسات عضو، برند خود را جهانی می کنند.

برای اینکه برند خود را در اصفهان به ثبت برسانید باید هزینه های مربوط به آن را به طور کامل پرداخت کنید که این هزینه ها با توجه به حقیقی و حقوقی بودن برند و همچنین طبقاتی که برند در آن فعال است متفاوت می باشد هر چه طبقات برند بیشتر باشد باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید.
پروسه ثبت تقریبا ۳۰ روز کاری زمان نیاز دارد که این زمان نیز در برخی موارد بیشتر و در برخی موارد کمتر می شود.

ثبت برند در اصفهان

برند را می توان به دو صورت حقیقی و حقوقی با ارسال مدارک مورد نیاز به ثبت رساند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند به صورت حقیقی

۱٫ارائه کپی برابر اصل از تمام صفحات شناسنامه
۲٫ارائه اصل کارت ملی
۳٫ارائه گواهی عدم سوء پیشینه معتبر برای فرد متقاضی ثبت برند. (گواهی سوء پیشینه از زمانی که صادر می شود تا یک ماه دارای اعتبار می شود.)
۴٫ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند شما شامل حروف، کلمات انگلیسی و یا معانی آن باشد.
۵٫ارائه جواز کسب
۶٫ارائه پروانه بهره برداری
۷٫ارائه ۱۰ نمونه از برند مورد تقاضا در ابعاد ۶*۶
۸٫اگر برند مورد نظرتان ۳ و یا چند بعدی است باید تصویر برند را در چند زاویه تهیه و ارائه کنید.
۹٫چنانچه پروسه ثبت برند توسط وکیل و نماینده شما صورت می گیرد باید مدارک اعطای وکالتنامه همراه مدارک ارائه شود.

ثبت برند به صورت حقوقی و با امتیاز شرکت

۱٫ارائه مدارک اثبات کننده ثبتی شرکت مانند اساسنامه، اقرارنامه، شرکتنامه در صورتیکه شرکت تضامنی و یا با مسئولیت محدود باشد. ( برای ثبت برند حقوقی حتما باید شرکت به ثبت رسیده و فعالیت قانونی داشته باشد.)
۲٫ارائه کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه مدیرعامل شرکت
۳٫ارائه کارت ملی مدیریت و مدیرعامل شرکت
۴٫آخرین تغییرات درج شده در روزنامه رسمی
۵٫آگهی ثبت و تاسیس شرکت که در روزنامه رسمی به ثبت رسیده است.
۶٫ارائه گواهی عدم سوء پیشینه معتبر برای فرد متقاضی ثبت برند. (گواهی سوء پیشینه از زمانی که صادر می شود تا یک ماه دارای اعتبار می شود.)
۷٫ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند شما شامل حروف، کلمات انگلیسی و یا معانی آن باشد.
۸٫ارائه جواز کسب
۹٫ارائه پروانه بهره برداری
۱۰٫ارائه ۱۰ نمونه از برند مورد تقاضا در ابعاد ۶*۶
۱۱٫اگر برند مورد نظرتان ۳ و یا چند بعدی است باید تصویر برند را در چند زاویه تهیه و ارائه کنید.
۱۲٫چنانچه پروسه ثبت برند توسط وکیل و نماینده شما صورت می گیرد باید مدارک اعطای وکالتنامه همراه مدارک ارائه شود.

برای عملی کردن و ثبت برند در هر یک از شهر های ایران ما به شما کمک خواهیم کرد. شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.