ثبت برند ظروف پلاستیکی

همانطور که از نام ظروف پلاستیکی مشخص است به ظروفی گفته می شود که از پلاستیک ساخته شده باشد و همچنین پلاستیک مواد حقیقی هستند که برای اولین بار انسان ها آن را کشف کرده اند که عناصر تشکیل دهنده ی آن اکسیژن، هیدروژن، نیتروژن، کربن، گوگرد و کلر می باشد. بطور کلی تاریخچه پلاستیک به قبل از سال ۱۸۶۸ باز می گردد که پس از آن نقش مهمی در زندگی مردم ایفا نموده است.

با توجه به این عبارت که استفاده از ظروف پلاستیکی باعث بالا بردن بهداشت عمومی می شود افراد بسیاری، از فرآورده های پلاستیکی استفاده می کنند که در کشور ایران حدودا ۳ میلیون تن پلاستیک تولید می شود اما با توجه به فوایدی که برای افراد دارد استفاده نادرست و بی رویه آن برای محیط زیست بسیار آسیب پذیر می باشد. حال اگر بطور مثال به آشپزخانه خود نگاه کنیم می بینیم که از ظروف پلاستیکی بسیار استفاده شده است بدین دلیل نقش مهمی را در زندگی مردم دارد. زمانی که شما اقدام به خریدن ظروف پلاستیکی می کنید می بینید که در قسمت خارج از ظرف یک شکلی مانند مثلث که اضلاع آن بصورت فلش می باشد اعدادی بین ۱ تا ۷ نوشته شده است که این اعداد اگر بین ۱ تا ۵ باشد این ظرف با توجه به موادی که برای ساخت آن استفاده شده، مناسب برای نگاه داری موادغذایی شما می باشد اما بهترین عدد برای نگاه داری مواد غذایی ۱ و ۲ می باشد زیرا هر چه این عدد بزرگتر باشد مواد شیمیایی در آن بیش تر استفاده شده است و اگر عدد حک شده شماره ۷ باشد به هیچ وجه در آن مواد غذایی نگاه داری نشود.

ثبت برند ظروف پلاستیکی

با توجه به این موضوع از پلاستیک در صنایع مختلف استفاده می شود همچنین دارای انواع گوناگونی است که شامل موارد زیر می شود به وجود آمده است:
-پلاستیک شفاف
-پلاستیک سخت
-پلاستیک مات
-پلاستیک نرم
استفاده از ظروف پلاستیکی دارای خواص زیر می باشد:
-عایق گرما و سرما
-شفافیت
-بهداشتی بودن
-عایق الکتریسته
-وزن کم
-ایجاد رنگ پذیری
-قیمت مناسب
-راه شناسایی آسانتر شده
-در شرایط آب و هوایی سخت مقاومت بسیاری دارد.
اسم تجاری و یا همان نام تجاری یکی از مهم ترین ارکانی به حساب می آید که پس از ثبت شرکت متقاضیان باید به دنبال آن باشند، با تعیین اسم تجاری اولین گام برای موفقیت را برداشته اید و قابل ذکر است که انتخاب این اسم تجاری بسیار حائز اهمیت بوده و اگر به اشتباه آن را انتخاب نمایید در ادامه بسیار دچار مشکل می شوید پس برای موفقیت باید حواس خود را برای تعیین اسم تجاری جمع نمایید و نام تجاری خود را با دقت کامل با توجه به نوع محصول انتخاب نمایید تا این نماد، لوگو، عبارت و شکل انتخابی شما در ذهن مردم حک شود و با توجه به کیفیت محصولاتتان نظر مشتری را جلب نمایید.

بنابراین به برخی از مزایای ثبت برند ظروف پلاستیکی اشاره می کنیم:

-برای موافقیت واگذاری نمایندگی یکی از عوامل مهم به حساب می آید.
-ثبت برند ابزاری است که از آن به عنوان بازاریابی و شهرت شرکت ها استفاده می شود.
-ثبت برند باعث می شود تا مصرف کنندگان محصولات خود را به خوبی شناسایی کنند.
-ثبت برند باعث می شود که شرکت ها برای افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.
-ثبت برند باعث می شود که اشخاص دیگری نیز از آن استفاده کنند.
-ثبت برند برای گرفتن وام موثر است.
-ثبت برند باعث می شود که محصولات شرکت ها از هم جدا شوند.

اشخاص حقوقی برای ثبت برند ظروف پلاستیکی باید دارای مدارک ذیل باشند:

-کپی مدارک شناسایی مدیر عامل
-کپی و اصل مجوزهای گرفته شده
-ارائه تصویر علامت مورد نظر در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر
-کپی کارت بازرگانی
-کپی از روزنامه تاسیس
-زمانی که مراحل توسط وکیل انجام شود متقاضی باید وکالتنامه ای را تنظیم نماید.
اشخاص حقیقی برای ثبت برند ظروف پلاستیکی باید دارای مدارک ذیل باشند:
-کپی کارت ملی و شناسنامه
-کپی کارت بازرگانی
-کپی مجوز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت و فعالیت

مراحل ثبت برند به شرح زیر می باشد:

-شما می توانید بدون حضور در اداره ثبت علائم تجاری وارد سامانه مربوطه به آدرس http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx شوید و علامت تجاری خود را به ثبت رسانید. ابتدا مدارک خود را اسکن نمایید و پس از ورود به این سامانه روی لینک ثبت نام کلیک کنید و تمامی مراحل را با دقت بگذرانید.
-زمانی که مراحل تمام شد کد رهیگیری به شما داده می شود.
-کارشناسان به بررسی مدارک شما می پردازند و درصورت تایید دو نسخه قرارداد برای شما ارسال می شود که باید یکی از آن ها را تکمیل نموده و به همراه مدارک برابر اصل و فیش واریزی به آدرس تعیین شده ارسال نمایید.
-زمانی که مدارک به دستشان رسد مراحل ثبت شروع می شود.
-زمانیکه نوبتتان فرا رسد اداره مالکیت به بررسی اظهارنامه شما می پردازد.
-پس از بررسی مدارک و تکمیل بودن آن ها به بررسی لوگوی که فرستاده اید می پردازند که این لوگو نباید تکراری باشد و یا اینکه قبلا به ثبت رسیده باشد.
-پس از تایید اجازه انتشار آگهی صادر می شود در غیر اینصورت اعلامیه ای برای متقاضی صادر می شود.
-زمانی که از انتشار آگهی سی روز گذشته باشد و هیچ اعتراضی به عمل نیاید می توانید به آگهی نوبت دوم اقدام نمایید.

برای عملی کردن و ثبت شرکت ، شرکت و یا برند ما به شما کمک خواهیم کرد تا امور ثبتیتان به بهترین نحو صورت گیرد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کنیم و به شما آگاهی کامل دهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.