ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا

ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا : اولین بار کاغذ در کشور چین توسط تسای لون در سال ۱۰۵ پس از تولد مسیح اختراع شد که به دلیل کاربرد بسیار مورد توجه عموم مردم قرار گرفت در واقع کاغذ توانسته است که قابل اعتمادترین وسیله برای انتقال دانش و ذخیره اطلاعات بشر شود. در واقع کاغذ از الیاف های بافته شده سلولزی مانند منابع گیاهی، چوب و … به وجود می آید که صدها نوع کاغذ با کاربردهای گوناگون و در اشکال و اندازه ی مختلف تولید می شود. ساخت کاغذ بدینصورت می باشد که الیاف سلولزی را درون آب قرار می دهند تا به شکل خمیری در آیند و سپس آن را بر روی یک صفحه شبکه ای مخصوص قرار می دهند تا یک دست خشک شوند در اینصورت الیاف رطوبت خود را از دست داده و به هم نزدیک می شوند و در نقاطی که روی یکدیگر قرار می گیرند پیوند شیمیایی را ایجاد می کنند.

ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا

ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا

مقوا نیز یک نوع کاغذ ضخیم است که به هر صورتی آن را می توان شکل داد و افراد برای ساخت کاردستی، بسته بندی و غیره از آن استفاده می کنند. افرادی که می خواهند فعالیت خود را در زمینه ی تولید کاغذ و مقوا آغاز نمایند به دورهم جمع شده و با هدفی واحد که به دست آوردن سود می باشد تصمیم به ثبت شرکت می گیرند که با توجه به قانون تجارت این شرکت به ۷ نوع قالب زیر قابل ثبت است.
-مسئولیت محدود
-شرکت تعاونی
-شرکت تضامنی
-شرکت مختلط سهامی
-شرکت غیر مختلط سهامی
-شرکت نسبی
-شرکت سهامی که به سهامی عام و خاص تقسیم شده است.
با توجه به تحقیقات انجام شده اشخاص حقیقی و حقوقی در ایران به دلیل سهولت در انجام امور بیشتر از دو قالب سهامی خاص و بامسئولیت محدود استفاده می کنند که در ادامه می خواهیم توضیح مختصری در رابطه با این دو نوع شرکت ارائه دهیم تا با آن ها آشنا شوید.

شرکت با مسئولیت محدود به چه نوع شرکتی گفته می شود؟

شرکت بامسئولیت محدود یکی از رایج ترین شرکت های بازرگانی به حساب می آید. با توجه به ماده ۹۴ قانون تجارت که در این رابطه بحث نموده دو و یا چند نفر از افراد که برای انجام امور تجاری شرکتی را تشکیل داده اند سرمایه آورده هر یک به سهام تبدیل نشده بلکه مسئولیت هر یک از شرکا به میزان سرمایه آن ها بستگی دارد به عنوان مثال اگر سرمایه ی اولیه شرکت یک میلیون ریال باشد شرکت فقط تا این میزان طلب افراد را پرداخت می کند و طلبکاران نمی توانند اموال دیگر شرکا را تصرف نمایند و در صورت ورشکستگی شرکت نیز به همین صورت می باشد. بطور کلی شرکت بامسئولیت محدود بین اعضای خانواده، فامیل، دوست و آشنایان تشکیل می شود. در رابطه با نام شرکت باید عبارت بامسئولیت محدود را قید نمایید و در غیر اینصورت این شرکت از نظر اشخاص ثالث تضامنی بوده و باید تابع مقررات آن اداره شود همچنین در نام شرکت نباید اسم هیچ یک از شرکا آورده شود زیرا بعنوان شریک ضامن در شرکت تضامنی به حساب خواهد آمد.

نکاتی که در رابطه با شرکت با مسئولیت محدود باید بدانید:

-حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون ریال است.
-کلیه ی سرمایه به مدیرعامل شرکت باید داده شود.
-انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت بامسئولیت محدود اختیاری است.
-زمانی که شرکا بیش از ۱۲ نفر باشد باید هیات نظارت تشکیل دهند.
مدارک مورد نیاز شرکت بامسئولیت محدود:
-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم شرکتنامه
-تکمیل فرم تعیین نام
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.

نکاتی که در رابطه با شرکت سهامی خاص باید بدانید

یکی از رایج ترین شرکت های تجاری سهامی خاص است که کلیه ی سرمایه آن را موسسین تامین نموده و این سرمایه به سهام تبدیل می شود و هر یک از شرکا نسبت به مبلغ سهام دارای مسئولیت است این شرکت از حداقل سه عضو تشکیل می شود که نیاز به سرمایه اولیه حداقل یک میلیون را دارند که ابتدا ۳۵ درصد از آن را باید در بانک واریز نموده و فیش واریزی را به ادره ثبت شرکت ها تحویل دهید.

نکاتی که باید از شرکت سهامی خاص بدانید

-اوراق قرضه در این شرکت قابل انتشار نیست.
-حداقل دو بازرس را باید تعیین کنید که این بازرس ها جز شرکا نباشند و با آن ها نسبت فامیلی نداشته باشند.
-در انتخاب نام شرکت باید واژه ی سهامی خاص را قبل و یا بعد از نام شرکت قید کنید.
مدارک مورد نیاز شرکت سهامی خاص
-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.
-ارائه برگه ی فیش واریزی
-زمانی که امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را تنظیم نمایند.

برای عملی کردن و ثبت موسسه ما به شما کمک خواهیم کرد تا امور ثبتیتان به بهترین نحو صورت گیرد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کنیم و به شما آگاهی کامل دهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام با ثبت شرکت تولید کاغذ و مقوا، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت دهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.