ثبت شرکت – ثبت برند – ثبت طرح صنعتی در یک نگاه

افراد بسیاری به ثبت شرکت ما مراجعه می کنند که شرکت  هایی که ثبت کرده بودند و نام هایی را برای شرکت ثبت کرده بودند که این نام خاص را دلیلی می دانستند برای ارائه حق شان به مجامع. نام شرکت، مالکیت ایجاد نمی کند که به فرض مثلاً شرکت با نام الف کالایی تولید کند و بگوید که این کالا با نام الف در بازار در انحصار این شرکت می باشد.اگر بخواهیم کالا یا خدماتی که شرکت ارائه می کند را در انحصار خودتان قرار دهید باید آن را ثبت کنید. ثبت این نام تجاری در اداره ثبت نام و علائم تجاری امکان پذیر می باشد. کسانی که می خواهند کالایی منحصر به فرد را وارد بازار کنند باید در ابتدای امر آن را طراحی  کنند. طراحی یک کالا علاوه بر صرف زمان، نیازمند هزینه نیز می باشد. زیرا باید به طراح مبلغی پول بدهید تا طرح مورد نظر شما را طراحی کند و پس از تایید باید آن را تولید نمایید. تولید اولیه و آزمایشی آن نیز نیازمند قالب می باشد که این قالب ها نسبتاً گران هستند چون

ثبت برند

ثبت برند

قالب بر اساس دستگاه تعیین می شود. بنابراین طراحی و ساخت یک کالا بسیار هزینه بر می باشد.ُ مرحله بعدی انجام آزمایشات و انواع تست ها می باشد که در برخی مواقع یک لابراتوار به مدت چند ماه مشغول تست کالا می باشد. بعد از اتمام این مراحل و تایید محصول توسط مراجع زیربط، این کالا می تواند وارد بازار شود. برای ورود به بازار نیاز به بسته بندی کالا می باشد. که هزینه بسته بندی کالا نیز بسیار بالا می باشد. زیرا اگر بخواهیم کالا منحصر بفرد باشد پس باید بسته بندی آن نیز منحصر بفرد باشد تا مشتری را جذب کند. بنابر این ممکن است یک دستگاه خاص این کار را انجام دهد یا ممکن است این کالای منحصربفرد یک بسته بندی خاصی داشته باشد که مورد قبول ایران نمی باشد. ولی مورد نظر بازارهای خاجی می باشد. به عنوان مثال زعفران ایران به علت محدودیتی که در طراحی و بسته بندی در ایران دارد، به کشور اسپانیا صادر می شود و با بسته بندی بسیار شیک در آنجا ارائه می شود که به علت نوع بسته بندی و طراحی زیبا، تحت برند اسپانیایی وارد بازار می شود. بنابراین برای اینکه کسی از نوع کالا یا نوع بسته بندی کالا و نام تجاری آن سوء استفاده نکند شما می توانید شکل کالا و شکل بسته بندی کالای تولیدی خود را ثبت کنید. برای این کار کافیست با دپارتمان ثبت برند ” تهران ثبت” به شماره تلفن ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ ( ۱۰۰ خط) تماس گرفته تا مشاوران ما در زمینه ثبت برند شرکت تان شما را یاری کنند. برای این کار باید یک سری عکس از محصولات و طراحی محصولات انجام شود. این عکس برداری باید به شکل صنعتی باشد. ثبت شرکت تهران ثبت دارای امکانات عکاسی صنعتی نیز می باشد. ما می توانیم طرح صنعتی را ثبت کنیم تا کسی نتواند آن را استفاده کند. ثبت طرح صنعتی ۵ ساله می باشد و برای ۲ دوره قابل تمدید است و بعد از ۱۵ سال هر کسی می تواند از این طرح صنعتی استفاده کند. هر شخص حقیقی برای ثبت علامت تجاری باید یک سری مدارک آماده کند که این مدارک شامل مدارک هویتی است مانند شناسنامه و کارت ملی. در مرحله بعدی ارائه سندی مبنی بر فعالیت  شرکت در زمینه برند در خواستی می باشد. مثلاً کسی که تولید کننده آبلیمو است باید مدراکی دال بر وجود کارخانه تولید آبلیمو ارائه کند یا اگر قرار است تاسیس کند مدراکی دال بر راه اندازی کارخانه آبلیمو ارائه کند یا اگر مالی به توزیع آبلیمو در سطح بازار باشد بیاد جوا زتاسیس داشته باشد. اجگر شخص حقوقی مایل به ثبت نام و علائم تجاری خودش باشد، ابتدا باید مدارک دال بر فعالیت داشته باشد. این بداین معنی است که هر سازمان یا وزارت خانه ای ، نامه ای به شخص حقیقی یا حقوقی بدهد که در زمینه تولید، توزیع یا خدمات و یا هر گونه فعالیتی که می شود در خصوص  یک کالا  و یا خدمات انجام داد، مدارک دال بر فعالیت شناخته می شود و هر کسی دارای چنین مجوز یا پروانه بهره برداری یا جواز کسب باشد می تواند آن نام تجاری را ثبت کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با تیم مشاوران تهران ثبت به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس گرفته تا به صورت کاملا رایگان مشاوره شوید. مزایای ثبت نام و علائم تجاری، تمایز کالای ارائه شده شما به بازار می باشد. پس می توان کیفیت آن را تعریف کنید. برای کالای  مورد نظرتان به خارج باید تحت یک نام  انجام شود و مطلب سوم سازمان استاندارد ایران به کالاهایی نشان استاندارد می دهد که برند آن و کالال در سازمان ثبت در مرکز مالکیت معنوی ثبت شود.

اگر شما کالایی با کیفیت مطلوب را ارائه نمایید و تبلیغات روی آن انجام دهید، ارزش آن برند بالا می رود و بنابر این برای فروش ارزش بیشتری خواهد داشت. یا می توانید برای یک دوره مشخص منافع برندتان را به اشخاص حقیقی یا حقوقی ارائه کنید، ضمن این که برخی از بانک ها برای ارائه تسهیلات بانکی به برند هم توجه می کنند.