ثبت شرکت در اراک و انواع آن

با توجه به موضوع مقاله قصد داریم که در رابطه با چگونگی ثبت شرکت در اراک بحث نماییم بنابراین توصیه می شود تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید. در دوران قدیم اراک را با نام عراق می شناختند که در زمان تسلط اعراب بر ایران، عراق عجم نامیده می‌شد. از نظر موقعیت جغرافیایی شهرستان اراک از شمال به فراهان و تفرش از سمت جنوب به خمین از ثبت غرب به خنداب، از سمت شرق به قم راه دارد و از سه قسمت ساروق، معصومیه و مرکزی تشکیل شده که یکی از شهرستان های استان مرکزی در ایران به حساب می آید.

ثبت شرکت در اراکثبت شرکت در اراک

 با توجه به آخرین آمارهای گرفته شده این شهر دارای ۵۲۶٬۱۸۲ نفر جمعیت می باشد که جزو چهاردمین شهر پر جمعیت ایران به حساب می آید. همچنین با توجه به این موضوع که اراک دارای بزرگترین کارخانه تولیدکننده آلومینیوم بنام ایرالکو، بزرگ‌ترین تولیدکننده ماشین‌آلات راه‌سازی در خاورمیانه، بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین کشور، بزرگ‌ترین واگن‌سازی و لوکوموتیوسازی خاورمیانه بنام واگن پارس، بزرگترین تولید ماشین بزرگ‌ترین صنایع معدنی بوده و تولید ۸۰٪ تجهیزات انرژی کشور در این شهر انجام می شود که به همین دلیل یکی از شهرهای صنعتی ایران اراک است که مرکز آن شهر اراک می باشد. درصد آلودگی در این شهر نیز بسیار بالا می باشد همچنین با توجه به به مکان ها تفریحی و گردشگری و جاذبه های تاریخی همچون تخت ‌سادات، سرخ کوه، تالاب میقان، موزه صنایع‌دستی، موزه سلطان‌آباد، غار سفیدخانی، دره گردو که بیشتر این بناهای تاریخی در ایران به زمان دوره قاجار باز می گردد صنایع دستی این شهر قالی می باشد که در زمان های قدیم یکی از شهرهایی بود که با قالی کرمان رقابت داشته ولی حال این امر کمرنگ تر می باشد.

افراد برای شروع فعالیت در اراک اقدام به ثبت شرکت های تجاری و موسسات غیرتجاری می کنند که اگر قصد ثبت شرکت تجاری را دارند بنا بر قانون می توانند به ۷ نوع قالب بامسئولیت محدود، سهامی(خاص و عام)، شرکت تعاونی، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، مختلط غیر سهامی و شرکت تعاونی به ثبت رسانند که دو نوع شرکت بامسئولیت محدود و سهامی خاص از ارجحیت بالایی برخوردار می باشد بنابراین قصد داریم پس از بررسی هر یک از این نوع قالب ها این دو نوع شرکت مهم را کامل توضیح دهیم.

ثبت شرکت در قالب تضامنی

این نوع شرکت بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می شود که کلیه ی سرمایه شرکت باید از طریق شرکاء تامین شود و مسئولیت هر یک علاوه بر سرمایه شرکت، قروض شرکت نیز می باشد. در نام شرکت حتما باید تضامنی و یکی از نام های شرکاء قید شود.

ثبت شرکت در قالب سهامی عام

برای تشکیل این نوع شرکت باید حداقل دارای سه عضو باشید که سرمایه مورد نظراز دو طریق سهامداران و فروش سهام به اشخاص تامین می شود که این سرمایه به سهام تبدیل شده و هر یک به میزان مبلغ سهام دارای مسئولیت می باشند.

ثبت شرکت در قالب تعاونی

شرکت تعاونی به دو صورت تولید و توزیعی فعالیت خود را آغاز می کنند که افراد تشکیل دهنده آن باید حداقل ۷ نفر باشد.

ثبت شرکت در قالب مختلط سهامی

این نوع شرکت از تعدادی شرکاء ضامن و شرکاء سهامی تشکیل شده است که وظیفه شرکاء سهامی به میزان مبلغ سهام بستگی دارد و مسئولیت شرکاء ضامن برطرف کردن قروض شرکت می باشد.

ثبت شرکت در قالب مختلط غیرسهامی

این نوع شرکت از تعدادی ضامن و شریک بامسئولیت محدود تشکیل شده است که مسئولیت شریک ضامن به قروض احتمالی شرکت و شریک بامسئولیت محدود به میزان مقدار سهام بستگی دارد.

ثبت شرکت در قالب شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری تاسیس می شود و هر یک از شرکا به میزان سرمایه آورنده شان دارای مسئولیت می باشند.

ثبت شرکت بامسئولیت محدود در اراک

نوعی شرکت تجاری است که سرمایه هر یک از شرکا به قطعات سهام تبدیل نشده و هر یک به میزان سرمایه آورنده درون شرکت دارای مسئولیت می باشد و باید توجه نمایند که هنگام نامگذاری از واژه ی با مسئولیت محدود قبل و یا بعد از نام شرکت استفاده نمایند تا افراد دچار سردرگمی نشوند.

شرایط لازم ثبت شرکت با مسئولیت محدود عبارتند از:

•حداقل اعضای تشکیل دهنده آن دو عضو می باشد.
•هر شریکی باید حداقل دارای یک درصد سهام شرکت باشد.
•حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون ریال می باشد.
•باید دارای آدرس و کد پستی برای انجام فعالیت باشید.
ثبت شرکت سهامی خاص در اراک: سهامی خاص شرکتی از نوع بازرگانی است که تمامی سرمایه متقاضیان به سهام تبدیل شده و مسئولیت متقاضیان به مقدار سهامشان بستگی دارد در این نوع شرکت نیز باید واژه ی سهامی خاص را قبل و یا بعد از نام شرکت بطور واضح ذکر نمایید.

شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص عبارتند از:

•حداقل اعضای تشکیل دهنده آن سه عضو می باشد.
•حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون ریال است که ابتدا باید ۳۵ درصد از آن را پرداخت نمایید.
•باید دارای آدرس و کد پستی برای انجام فعالیت باشید.

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.