ثبت شرکت در مشهد

مشهد پایتخت مذهبی و دومین شهر پر جمعیت ایران به حساب می‌آید و به دلیل وجود مقبره آسمانی امام رضا مسافران و زائران تردد زیادی در این شهر دارند در نتیجه بنگاه های تجاری در این شهر بسیار فعال هستند و از نظر اقتصادی،کسب و کار توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به قبل دارد. به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی متقاضی ثبت شرکت در مشهد هستند.

ثبت شرکت در مشهد
نساجی،فولاد، شیمیایی، صنایع غذایی و صنایع قطعه سازی عمده ترین صنایع شهر مشهد محسوب می‌شوند و همچنین مشهد یکی از قطب های اصلی تولید چرم در ایران است. در سال های گذشته سرمایه گذاری در بخش پروژه های بزرگ اداری و تجاری رونق یافته و رو به رشد است. اما در حال حاضر با توجه به مجموعه های زیادی در زمینه ی ثبت شرکت ها فعالیت می کنند. ولی اکثر این مجموعه ها به ثبت شرکت در تهران اکتفا می کنند و کمتر مجموعه ای پیدا می‌شود که به ثبت شرکت در استان مشهد و سایر شهرستان ها بپردازد.
ثبت شرکت در مشهد
ثبت شرکت برای دارندگان و مدیران آن از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا تبدیل خود از شخصیت حقیقی به یک شخصیت حقوقی است.در واقع ثبت شرکت از گرد هم آمدن ۲ یا چند شریک یا سهامدار و یا موسس که دارای هدف مشترکی برای رسیدن به یک هدف واحد تشکیل می شود. ثبت شرکت به معنای ثبت یک قرارداد حقوقی بین افراد به منظور ادامه فعالیت خود در چارچوب قانون و برخورداری از حمایت قانونی ، از جمله حمایت سیستم بانکی می باشد. شرکتی دارای اعتبار و مقام برتر و والایی می‌باشد که دارای اعتبار حقوقی و قانونی باشد. به ثبت رساندن یک شرکت از اندک فعالیتهایی است که می توان به منظور انجام کسب و کار جدید به صورت کاملا قانونی پیش گرفت. شرکتی اعتماد و امنیت خاطر مشتریان را جلب می‌کند که با به ثبت رساندن مجموعه‌ای اداره ثبت شرکتها به ثبت قانونی رسیده و شماره ثبت آن درج شده باشد. ثبت شرکت در مشهد امکان فعالیت بلندمدت با کاری گسترده را در اختیار شما گذاشته و به کار و فعالیت شما اعتبار و رونق می بخشد.

انواع ثبت شرکت در مشهد

۱-شرکت سهامی
۲-شرکت با مسئولیت محدود
۳-شرکت تضامنی
۴-شرکت مختلط غیر سهامی
۵-شرکت مختلط سهامی
۶-شرکت نسبی
۷-شرکت تعاونی تولید و مصرف

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است متشکل از دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به اوراق مشارکت یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط به میزان سرمایه خود(درصد سهم الشرکه) در شرکت، مسئول پرداخت وام‌ها و تعهدات شرکت هستند. بار تعهدات شرکت با مسئولیت محدود نسبت به دیگر شرکت‌ها کمتر است.

ثبت شرکت سهامی در مشهد

۱-ماده ۴ لایحه اصلاح قانون تجارت می گوید: شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می شود: نوع اول شرکت‌های سهامی عام نوع دوم شرکت‌های سهامی خاص هستند. شرکت‌های سهامی عام : موسسین آنها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تأمین می کنند. در شرکت‌های سهامی خاص: تمام سرمایه آنها درموقع تأسیس اختصاصا توسط مؤسسین تأمین گردیده است.
۲-شرکت سهامی یکی از انواع شرکت است که در آن سرمایه شرکت به سهم هایی با ارزش اسمی مساوی تقسیم شده و هر یک از شرکا دارای میزان مشخصی از سهام شرکت می باشند.
۳-روشن است که میزان مسئولیت هر یک از سهامداران شرکت به اندازه مقدار اسمی سهم آنهاست.

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

۱-متشکل از حداقل ۳ سهامدار(مؤسس) حقیقی یا حقوقی می‌باشد.
۲-در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره اجباراً باید از سهامداران باشند و فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.
۳-این نوع شرکت دارای سطح تعهدات بالاتری نسبت به شرکت با مسئولیت محدود می باشد.
۴-ثبت شرکت سهامی خاص اغلب به متقاضیان حضوردر مناقصات و مزایدات و پیمانکاران و متقاضیان دریافت وام، تسهیلات و اخذ ضمانت نامه های بانکی از بانک های دولتی و خصوصی توصیه می شود.
۵-برای ثبت شرکت های سهامی خاص باید سهامداران حسابی به نام شرکت افتتاح و تاسیس کرده و ۳۵%سرمایه اولیه اعلامی را به آن واریز کنند که این مبلغ تا زمان چاپ روزنامه رسمی قابل برداشت نمی باشد.

ثبت شرکت تضامنی در مشهد

۶-این نوع شرکت‌ها مناسب برای امور صرافی، ریالی، ارزی، خرید و فروش سکه و اخذ جواز صرافی نوع ۱ و نوع ۲ می باشد.
۷-شرکت تضامنی شرکتی است که دارای پذیریش، پاسخ گویی و مسئولیتی بسیار بالایی می باشد.
۸-درشرکتهای تضامنی شرکا یا نفراتی می باشد که درنام شرکت اسم آن ذکر شده است و بارتعهدی به دوش آنها است.
۹-میزان کل تعهد برای هرسرمایه ای دراین نوع شرکت برعهده تک تک شرکا می باشد.
۱۰-درشرکت تضامنی معمولا از نام اشخاص به همراه شرکاء آنها درنام شرکت استفاده می شود برای ثبت شرکت تضامنی درابتدای ثبت نیازی به اخذ مجور قبل از تاسیس نمی باشد.

ثبت شرکت تعاونی در مشهد

۱-ثبت شرکت تعاونی به ۲ صورت تعاونی تولید و تعاونی مصرف در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد که از حداقل ۷ نفر سهام دار تشکیل می گردد.
۲-در ثبت شرکت تعاونی همه‌ی سهام داران باید دارای تعداد سهام یکسان باشند.
۳-برای ثبت شرکت تعاونی ابتدا باید هیئت مؤسس پس از تشکیل جلسه موسسین صورتجلسه مربوطه را به اداره تعاون واگذار و دستور لازم جهت ثبت شرک تعاونی در اداره ثبت شرکتها را بگیرند.
مدارک لازم برای ثبت شرکت در مشهد
•کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه ی اعضای هیئت مدیره و شرکا ( برای اعضای حقوقی شرکت کپی آخرین آگهی تاسیس شرکت لازم است ) .
•اخذ و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای همه ی اعضای شرکت
•اخذ مجوز های مورد نیاز در صورت مجوزی بودن موضوع
•امضای اقرارنامه توسط همه ی اعضای شرکت
•دو نسخه صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره و صورتجلسه مجمع موسسین
•دو نسخه شرکت نامه ، تقاضانامه ، اساسنامه شرکت که به امضای همه ی اعضای شرکت رسیده باشد .

حوزه های ثبت شرکت در خراسان رضوی و شهرستان های آن

•ثبت شرکت در مشهد
•ثبت شرکت در نیشابور
•ثبت شرکت در قوچان
•ثبت شرکت در سبزوار
•ثبت شرکت در تربت جام
•ثبت شرکت در کاشمر
•ثبت شرکت در سرخس
•ثبت شرکت در گناباد
•ثبت شرکت در چناران
•ثبت شرکت در طرقبه