ثبت شرکت در چابهار و هزینه های آن

ثبت شرکت در چابهار چگونه است و هزینه ثبت شرکت در چابهار چقدر است؟ برای پاسخ با ما همراه باشید. چابهار یکی از مناطق آزاد مهم در منطقه جنوبی ایران است که اهمیت بالایی در میزان تجارت و اقتصاد دارد یکی از دلالیل این اهمیت آزاد بودن منطقه و وجود منابع طبیعی و گردشگری بالا است صادرات و واردات در این منطقه با امکانات بیشتر و محدودیت های کمتری انجام می شود به همین دلی بسیاری از تاجران و صاحبان سرمایه اقدام به سرمایه گذاری در این مناطق آزاد و ثبت شرکت در هر یک از این مناطق می پردازند به همین دلیل در این مقاله به بررسی ثبت شرکت در چابهار می پردازیم.

 

ثبت شرکت در چایهار

ثبت شرکت در چابهار

چابهار از مهمترین بنادری است که در مناطق جنوب کشور وجود دارد. در این منطقه به دلیل آب و هوای معتدلی که وجود دارد حتی در فصول پاییز و زمستان آب و هوا بهاری است به همین دلایل چابهار جزو بنادری شده که سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.

گسترش و تاسیس مناطق آزاد بعد از جنگ جهانی دوم آغاز شد زیرا بعد از جنگ جهانی دوم بسیاری از کشورهای مستعمره از دست استعمارگران رهایی یافته و به استقلال رسیدند و برای اینکه خود را از عقب ماندگی های بوجود آمده آزاد کنند به انجام فعالیت های مختلف تجاری پرداختند.

برای ثبت شرکت در چابهار می توانید از طریق سامانه ثبت اینترنتی مناطق آزاد به نشانی الکترونیکی تعیین شده به آدرس http://sabt.cfzo.ir/Home/Main مراجعه کرده و روی منطقه آزاد چابهار کلیک کنید تا فیلدهای مربوط به کارهای ثبت شرکت برای شما نمایان شود که این موارد عبارتند از:

۱٫تعیین نام
۲٫در صورت داشتن نمایندکی ثبت شعبه
۳٫ثبت و انجام تغییرات
۴٫موارد مرتبط با پلمپ دفاتر
۵٫اظهارنامه های دفاتر بازرگانی

برای انجام هر یک از این موارد بعد از ثبت شرکت نیز می توانید با مراجعه به این درگاه درخواست خود را بررسی و ثبت کنید تا بعد از کارشناسی های متخصصان روند پیگیری آغاز شود.

مناطق آزاد محصور بین آب های ایران به ۷ دسته مهم تقسیم می شود که کاربردی ترین مناطق تجاری؛ منطقه آزاد ماکو، منطقه آزاد چابهار، منطقه آزاد کیش، منطقه آزاد قشم، منطقه آزاد انزلی، منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد اروند که هر یک با توجه به صنعت و منابعی که با توجه به ظرفیت و گنجایش استانشان است به تجارت مختلفی می پردازند و ثبت شرکت در هر یک از این مناطق می تواند تاثیر موفقی روی میزان صادرات و واردات داشته همچنین مزایا و تسهیلاتی را برای صاحبان شرکت داشته باشد که در ادامه مزایای منطقه چابهار را بیان می کنیم.

ثبت شرکت سهامی خاص در چابهار

سهامی خاص به شرکت هایی گفته می شود که از ۵ سهامدار و ۲ بازرس تشکیل می شود و بازرسان موجود در این شرکت نباید جزو هیئت مدیره یا از اقوام درجه ۱ و ۲ و همسران هیئت مدیره باشند.
سرمایه موجود در این شرکت به طور کامل توسط سهامداران تامین می شوند. نحوه مشارکت سهامداران به این صورت است که سرمایه کل شرکت را به قطعات مساوی تقسیم می کنند و هر سهامدار با توجه به مقدار سرمایه ای که قرار داده دارای تعدادی سهام می شود.

برای ثبت شرکت در قالب سهامی خاص باید مدارک تعیین شده را تهیه و به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال کنید.

۱٫ارائه ۲ نسخه اساسنامه با درج موضوع و مشخص شدن قالب شرکت
۲٫ارائه ۲ نسخه اقرارنامه
۳٫ارائه اظهارنامه مالیاتی که توسط سازمان امور بازرسی به تایید برسد.
۴٫ارائه مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت
۵٫ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
۶٫تعیین بازرس اصلی و بازرس علی البدل
۷٫ارائه صورت جلسه از مجمع عمومی موسسین شرکت و جلسه هیئت مدیره
۸٫ارائه روزنامه رسمی شامل آگهی تاسیس شرکت
۹٫ارائه روزنامه تغییرات شرکت
۱۰٫چنانچه امور ثبتی شما توسط نماینده و وکیل دادگستری صورت می گیرد باید اصل وکالتنامه که توسط دادگستری تنظیم شده ارائه شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در چابهار

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی تجاری – بازرگانی گفته می شود که توسط وجود حداقل ۲ شریک راه اندازی می شود. سرمایه شرکت میان شرکاء به صورت محدود به سرمایه است بطوریکه در زمان تصفیه قروض و پرداخت بدهی ها هر یک از شرکاء تنها به مقدار سرمایه ای که در شرکت قرار داده اند مسئولیت دارند.

مدارک مورد نیاز برای تشکیل این شرکت ها عبارت است از:

۱٫ارائه ۲ نسخه اساسنامه شرکت
۲٫ارائه ۲ نسخه شرکتنامه
۳٫ارائه اظهارنامه مالیاتی که توسط سازمان مالیات تائید شده باشد.
۴٫ارائه گواهی عدم اعتیاد برای مدیرعامل
۵٫ارائه صورت جلسه از مجمع عمومی موسسین شرکت و جلسه هیئت مدیره
۶٫ارائه روزنامه رسمی شامل آگهی تاسیس شرکت
۷٫ارائه روزنامه تغییرات شرکت
۸٫چنانچه امور ثبتی شما توسط نماینده و وکیل دادگستری صورت می گیرد باید اصل وکالتنامه که توسط دادگستری تنظیم شده ارائه شود.

بعد از تهیه و تکمیل مدارک و تحویل آن به مسئولان مربوطه شرکت شما در کمترین زمان ممکن به ثبت می رسد. همانطور که می دانید شرکت را می توان به صورت اینترنتی و یا از طریق شرکت های ثبتی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند به ثبت شرکت خود اقدام کنید.

هزینه ثبت شرکت در چابهار

هزینه ثبت شرکت در این منطقه متفاوت می باشد و به بخش های حق الوکاله و هزینه های مربوط به واریز تقسیم می شود.
هزینه های ثبت شرکت به موارد مختلفی وابسته است که برخی از مهمترین آن عبارتند از:
۱٫نوع فعالیت
۲٫میزان سرمایه
۳٫حق الثبت
۴٫هزینه های مربوط به روزنامه
۵٫هزینه های مربوط به روزنامه

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد ثبت برند تلویزیون را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبت می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.