ثبت شرکت در کرمان

همانطور که از موضوع این مقاله کاملا واضح است امروز می خواهیم در رابطه با چگونگی ثبت شرکت در کرمان بحث نماییم حال اگر قصد ثبت شرکت در کرمان را دارید توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید زیرا با خواندن این مقاله اطلاعاتی در رابطه با کرمان و ثبت شرکت در این شهر به شما ارائه داده می شود.

ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت در کرمان

بطور کلی کرمان را بعنوان پنجمین شهر تاریخی ایران، سومین مرکز استان مرتفع ایران و نهمین استان پرجمعیت کشور می شناسند که در قسمت جنوب شرقی ایران قرار گرفته است این شهر از سمت شمال به استان یزد و خراسان جنوبی، از سمت جنوب به استان هرمزگان، از سمت غرب به استان فارس و از سمت شرق به استان سیستان و بلوچستان راه دارد.

همچنین این شهر دارای ۷۰ شهرستان، ۵۳ بخش و ۱۴۳ دهستان می باشد که زرند، سیرجان، کوهبنان، منوجان و … می توان به عنوان شهرستان های آن نام برد. طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ بطور کلی این شهر دارای ۵۳۷٬۷۱۸ نفر جمعیت می باشد که مذهب بیشتر این افراد شیعه بوده و زبان آن ها فارسی به همراه لهجه کرمانی می باشد با توجه به این موضوع که کرمان یکی از استان های مهم تاریخی کشور است در گذشته از آن بنام های گواشیر ، کرمانیا، کجاران و کارمانا نیز خوانده می شد این شهر ۵ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را دارد.

با توجه به این موضوع که کرمان از نظر موقعیت خاص فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی که دارد باعث شده تا توریست های بسیاری از داخل و یا خارج از کشور به این شهر سفر کنند. این شهر به دلیل بالا بودن حجم این گردشگران برخی از افراد که قصد شروع انجام فعالیتی را دارند به خود جذب نموده و اشخاص شرکت و یا موسسات خود را در این شهر به ثبت می رسانند. بنابراین می خواهیم پس از معرفی مکان های تاریخی و گردشگری این شهر به چگونگی ثبت شرکت و شروع فعالیت آن ها بپردازیم. مکان های تاریخی و جاذبه های طبیعی این شهر شامل گنبد جبلیه، مسجد جامع ملک، بازار کرمان، قلعه دختر و قلعه اردشیر، کوه هزار، باغ فتح‌آباد، ارگ راین، گنجعلی‌خان، یخدان‌ها، مدرسه ابراهیم خان و غیره را نام برد.

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم شرکت ها به دو صورت تجاری و غیرتجای یا همان موسسات تقسیم شده که شرکت های تجاری بنابر قانون به ۷ نوع می توانند ثبت شود که مهمترین آن سهامی خاص و بامسئولیت محدود می باشد.

انواع قالب های شرکت ثبتی در کرمان

شرکت سهامی (دو نوع سهامی خاص و سهامی عام)، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی و شرکت تضامنی

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت بامسئولیت محدود شرکتی تجاری است که پس از سهامی خاص یکی از رایج ترین انواع شرکت های تجاری در ایران می باشد طبق تعاریفی که قانون در این رابطه ارائه داده است شرکت بامسئولیت محدود شرکتی است که بین دو و یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می شود که سرمایه در این نوع شرکت به سهام تقسیم نمی شود و وظایف هر یک از شرکا به میزان سرمایه آوردنده آن ها بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود:

-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء شرکت
-دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه شرکتنامه
-گواهی عدم سوء پیشینه
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.
-زمانی که امور توسط وکیل انجام شود ارائه وکالتنامه الزامی است.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان

شرکت سهامی خاص یکی از رایج ترین شرکت های ثبتی در ایران می باشد که این نوع شرکت از حداقل سه نفر تشکیل می شود که سرمایه سهامداران به قطعات کوچک سهام تبدیل شده و مسئولیت هر یک به مبلغ سهام بستگی دارد در سهامی خاص علارغم سهامی عام کلیه ی سرمایه را شرکا ارائه می دهند برای نام شرکت باید واژه ی سهامی خاص نیز قید شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص:

-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء شرکت
-گواهی عدم سوء پیشینه
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-زمانی که امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را تنظیم نمایند.

بهتر است بدانید که پس از ثبت شرکت شما از مزایایی بهره مند می شوید که این مزایا عبارت است از:

۱-شما می توانید با ارائه مدارک شرکت حساب بانکی تجاری افتتاح نمایید تا حساب خود را از حساب شرکت جدا سازید.
۲-سرمایه گذاران و بانک ها با مشاهده مدارک دال بر ثبت شرکت به شما وام خواهند داد پس اخذ وام و تسهیلات بانکی آسان تر خواهد شد.
۳-مشتریان و یا خریداران محصولات و خدمات شما به راحتی می توانند به شما اعتماد نمایند زیرا شما دارای یک شخصیت حقوقی شده اید.
۴-باعث رخ دادن معاملات سودمندی خواهید شد.
۵-شما می توانید به دلیل سفرهای تجاری ویزای مورد نظر را به راحتی دریافت نمایید.
۶-کسب و کار شما بصورت قانونی می توانند در حال فعالیت باشند.
۷-در مناقصات و مزایدات رسمی می توانید شرکت داشته باشید.
۸-می توانید نمایندگی رسمی دریافت نمایید.

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت، برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت و یا برند، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.