ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت در گرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارید به این صورت که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان را به وکیل مربوطه شرکت ثبتی تحویل داده و پس از ۵ روز کاری شما مدارک شرکت از قبیل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت را تحویل می‌گیرید. ضمناً توضیح در مورد وکالت‌نامه که این وکالت‌نامه فقط و فقط برای ثبت شرکت بوده و ارزش قانونی دیگری ندارد.

ثبت شرکت در گرجستان

ازجمله مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و دادن وکالت به زبان گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می‌باشد.

ثبت شرکت در گرجستان به چند بخش تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

شرکت سهامی (JSC ) ( Joint stock company ) :

شرکت سهامی یک‌نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم‌شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می‌شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می‌باشد. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می‌شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.

شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC ):

شرکت با مسئولیت محدود یک‌نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می‌باشد. شرکت با مسئولیت محدود می‌تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم‌شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی‌تواند صادر شود.اغلب شرکت‌های ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP ) :

مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت‌های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می‌کنند. بنیان‌گذاران در قبال کلیه بدهی‌های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP ) :

مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص به‌صورت مشترک فعالیت‌های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می‌کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه‌های آنان در شرکت است (شرکای محدود) درحالی‌که دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

تعاونی ( Cooperative ) ( CO ) :

تعاونی، یک شرکت است که باهدف توسعه کسب‌وکار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس‌شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می‌باشد. شرکت تعاونی که یکی از انواع ثبت شرکت در گرجستان می‌باشد به این صورت عمل می‌کند که اصولاً برای به دست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر باهدف اشتغال‌زایی می‌باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به‌اندازه دارایی خود متعهد می‌باشد.

شراکت تجاری ( Business Partner ) ( BP ) :

مشارکت یا شراکت تجاری، تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران به‌صورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم‌نامه شراکت تنظیم‌شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت در گرجستان می‌باشد که به‌صورت یک شخص حقوقی نیست.

کارآفرین فردی ( Individual entrepreneur ) ( IE ) :

به‌عنوان مالک یک موسسه، یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک‌نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به‌عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت‌های کارآفرینی خود مسئول می‌باشد.

زمان‌بندی ثبت شرکت در گرجستان

زمان‌بندی جهت ثبت شرکت در گرجستان پنج روز کاری است.

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت باید بدانیم؟

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی شرکت و موضوع فعالیت شرکت که در چه موردی قصد فعالیت دارید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می‌گردد. ضمناً قبل از هرگونه همکاری فرم قرارداد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی، ترجمه پاسپورت، ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می‌باشد.

توصیه‌هایی بسیار مهم جهت ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

با توجه به اینکه اخیراً سودجویانی با استفاده از بی‌اطلاعی هم‌وطنان عزیزمان،مشکلاتی را برای ایرانیان و دولت گرجستان ایجاد کرده‌اند لازم می‌بینیم توصیه‌هایی کوتاه،اما مهم در ارتباط با مسائل مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان به شما دوستان عزیز داشته باشیم.برای اینکه بتوانید در کشور گرجستان زندگی و اقامت بدون دردسر و دل‌چسبی داشته باشید و منافع شما درخطر سودجویان قرار نگیرد، لازم است درزمینهٔ موارد زیر دقت فرمایید:

 کسی که قرار است شرکت شمارا در گرجستان ثبت نماید بهتر است شخصیت حقوقی داشته باشد.این به آن معنی است که خدمات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان وگرفتن اقامت گرجستان می‌بایستی از طریق شرکتی که در گرجستان به ثبت رسیده است به انجام برسد تا درصورتی‌که تخلفی رخ داد قابل‌پیگیری باشد.

 از صحت مطالب عنوان‌شده توسط مشاوره دهنده مطمئن شوید.عده‌ای برای اینکه نظر شمارا جلب کنند از گرجستان برای شما مدینه فاضله‌ای ترسیم می‌کنند و اقدامات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان را بسیار سهل و دست‌یافتنی جلوه می‌دهند.

 شرکتی که قراراست جهت اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما اقدام نماید لازم است اطلاعات و تخصص کافی و مستند را در اختیار داشته باشد تا بتواند شرایطی کاملاً واقعی را برای شما در گرجستان ترسیم نماید.می‌توانید از طریق مذاکره حضوری از این مهم مطمئن شوید.

مهم: با توجه به اینکه شما شناخت کافی از وضعیت گرجستان ندارید لازم است که در ایران اقدام به مشاوره و عقد قرارداد نمایید تا با خیال آسوده اقدام به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان نمایید.در بسیاری موارد مشاهده‌شده که شرکت‌هایی که دارای پایه و اساس در ایران نمی‌باشند با وعده‌های واهی هم‌وطنان را به کشور گرجستان کشانده و در آنجا تحت عناوین مختلف اقدام به سرکیسه نمودن شما نموده و به مبالغ اولیه پایبند نیستند.لذا به تمام عزیزان توصیه می‌شود که با اشخاص حقوقی قرارداد ببندند که در ایران دارای دفتر و ثبت باشند.

مهم: مسئله‌ای که از اخذ اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما بسیار مهم‌تر است ، در اختیار داشتن و همراه شدن با مرجع و مشاوری مطمئن می‌باشد.این مرجع مطمئن می‌تواند در اقدامات بعدی شما در گرجستان مانند سرمایه گذاری در گرجستان ، کسب و کار در گرجستان ,خرید املاک و زمین ، امکان مذاکره با صاحبان صنایع و… همراه شما باشد .با توجه به اینکه اقامتی که دولت گرجستان به اتباع خارجی در ابتدا ارائه می‌کند اقامت موقت یک‌ساله است ، شما می‌بایستی مشاوره‌های لازم در خصوص نحوه انجام سرمایه‌گذاری ( هرچند کوچک ) را بتوانید از مشاور خود دریافت کنید تا برای تمدید اقامت خود دچار مشکل نشوید.