ثبت شرکت سهامی خاص

مقاله حاضر در مورد تعریف شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد:
شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سهام آن قابل خرید و فروش در بازار اوراق بهادار نیست ولی به راحتی توسط مردم معامله می شود.
قبل از اقدام به ثبت شرکت خود باید نوع شرکت را از نظر سهامی خاص یا مسئولیت محدود مشخص نمایید و با توجه به ویژگی های آن در این باره تصمیم نمایید .

کافیست با تیم مشاوره آنلاین ثبت شرکت تهران به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس حاصل فرمایید تا شما را در ثبت شرکت سهامی تان راهنمایی نمایند.

برای تشکیل یک شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه آن در موقع تاسیس توسط موسسان تامین شود و بخشی از سرمایه تعیین شده باید در بانک به شکل سپرده گذاشته شود.
در شرکت سهامی خاص، مسئولیت هریک از سهامداران در مورد بدهی های شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت می باشد. بنابراین لازم نیست تا مانند شرکت های تضامنی، اموال شخصی خود را در این راه مصرف کنند.
شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود شبیه هم هستند اما در مواردی با هم فرق دارند. از جمله اینکه در شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سه نفر سهامدار قابل تشکیل است و سهامداران بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال هستند و اینکه در شرکت مسئولیت محدود سرمایه به صورت اعلامی می باشد و احتیاجی به واریز وجه به حساب شرکت نیست. اما در شرکت سهامی خاص الزاما ۳۵% مبلغ اعلامی می بایست به شکل نقدی به حساب شرکت واریز گردد و مابقی ۶۵% هم تعهد می شود ظرف مدت ۵ سال پرداخت گردد.

موارد مورد اهمیت در ثبت شرکت:
– برای ثبت شرکت سهامی خاص حدافل به دو سهامدار نیاز می باشد .
– حداقل سرمایه برای ثبت یک شرکت سهامی خاص صد هزار تومان می باشد.
– انتخاب بازرس اجباری نیست.
– مدیریت شرکت حداکثر دو سال می باشد.
– درج آگهی در روزنامه های کثیر الانتشار
– می توانند سرمایه شرکت را افزایش دهند اما اجباری در این کار نیست.
شرکت های سهامی خاص توسط یک هیات رئیسه با افرادی نظیر یک نفر رئیس و دو ناظر و یک منشی از بین سهامداران انتخاب می شود.