ثبت شرکت صنایع دستی و مدارک لازم

ثبت شرکت صنایع دستی چگونه است؟ چقدر هزینه دارد ؟ با ما همراه باشید. صنایع دستی جزو فعالیت هایی به حساب می آید که افراد از این طریق به کسب در آمد می پردازند حال برای آشنایی بیشتر ابتدا به توضیح صنایع دستی می پردازیم.
صنایع دستی وسایلی هستند که با استفاده از دست و یا ابزارآلات ساده ساخته می شوند افرادی به این کار مشغول می باشند که از مهارت خاصی برخوردار باشند. این نوع وسایل بیشتر در عرصه ی فرهنگی و مذهبی به کار گرفته می شود. صنایع دستی جزو ملزومات زندگی روزمره افراد به حساب می آید به علت علاقه زیادی که افراد به صنایع دستی دارند ۱۰ ژوئن را روز جهانی صنایع دستی نامیده اند. از جمله صنایع دستی مهم ایرانی شامل سفال، گلیم، قلمزنی، فرش، گبه، شیشه گری، مینا کاری، منبت کاری و چوب را می توان نام برد. ثبت شرکت صنایع دستی یکی از رشته های پرطرفدار برای شرکت های ثبتی می باشد برای همین افراد زیادی تصمیم به ثبت شرکت صنایع دستی می گیرند.

ثبت شرکت صنایع دستی

متقاضیانی در این عرصه موفق هستند که آگاهی لازم را در رابطه با فروش جهانی صنایع دستی داشته باشند علاوه بر این موضوع باید نیازهای بازار جهانی از این رشته را نیز کنترل کنند افراد با در نظر داشتن نیازهای مردم باید محصولات را تولید کنند.

فواید ثبت شرکت صنایع دستی به شرح زیر می باشد

-صادرات و واردات کالاهای مجاز
-ایجاد شعب در تمامی کشورها
-اجازه شرکت در کلیه ی نمایشگاه های خارجی و داخلی
-شرکت درمناقصات و مزایدات
-ایجاد نمایندگی های داخلی و خارجی
-گرفتن وام از بانک ها و موسسات
-نیازمند به سرمایه زیاد نیست
-قابلیت گسترش

ثبت شرکت صنایع دستی

ثبت شرکت صنایع دستی همانند شرکت های دیگر مستلزم به اخذ مجوز می باشد که این مجوز را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می کنند.
برای امور ثبتی خود در رابطه با ثبت شرکت صنایع دستی می توانید به شرکت تهران ثبت مراجعه نموده و کارای ثبتی خود را در کمترین زمان و بصورت قانونی انجام دهید و اگر سوالی در این رابطه ذهنتان را مشغول نموده می توانید به مشاوران خبره ما در تهران ثبت تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و از چگونگی ثبت شرکت صنایع دستی و مدارک لازم آن بهره مند شوید.

افراد برای شروع فعالیت خود ابتدا باید شرکت خود را ثبت نمایند تا مورد تایید قانون واقع شود و فعالیت های خود را قانونی انجام دهند تا مورد تایید افراد واقع شود و به راحتی بتوانند به این نوع شرکت ها اعتماد کنند.

ثبت شرکت صنایع دستی از ۸ قالب گوناگونی که در قانون تجارت بیان شده است امکان پذیر است ولی ثبت شرکت به صورت با مسئولیت محدود و سهامی خاص از ارجعیت بالایی برخوردار می باشند و بیشتر افراد برای ثبت شرکت خود از این دو نوع استفاده می کنند این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار است بنابراین برای انتخاب مناسب شما به توضیح هر یک می پردازیم. بطور کلی افراد با توجه به اهدافی که دارند نوع و قالب شرکت را تعیین می کنند.

ثبت شرکت صنایع دستی در قالب سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که سرمایه آن از طریق سهامداران تامین می شود سرمایه هر یک به سهام تقسیم شده و هر یک به مبلغ سهام بستگی دارد. قبل و یا بعد از نام شرکت باید سهامی خاص را به کار ببرید.

شرایط لازم برای شرکت سهامی خاص بصورت زیر است

-حداقل از سه عضو تشکیل شود.
-دارای دو بازرس می باشد. (بازرسین نباید از اعضای خانواده و اقوام، هیئت مدیره باشند باید به سن قانونی رسیده باشد)
-سرمایه مورد نظر یک میلیون ریال است.
-ابتدا ۳۵ درصد از سرمایه اولیه باید واریز شود.
-اعضا هیئت مدیره باید حداقل دارای یک سهم باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت های سهامی خاص

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، متقاضی باید مجوز دریافت کند.
-زمانی که امور، توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را بنام وکیل تنظیم نمایید.

ثبت شرکت صنایع دستی در قالب با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای امور تجاری تشکیل می شود در این نوع ثبت شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی شود. شریکان فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت عهده دار قروض می باشند. این نوع ثبت شرکت بیشتر بین اعضاء یک خانواده و دوست و آشنا تشکیل می شود. در نام شرکت باید واژه، با مسئولیت محدود قید شود.

شرایط لازم برای شرکت با مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد

-از دو یا چند نفر تشکیل می شود.
-سرمایه اولیه یک میلیون ریال می باشد.
-کلیه سرمایه باید به حساب بانکی واریز شود.
-کلیه شریکان باید دارای سهام باشند.
-داشتن آدرس و کدپستی محل کار

مدارک لازم برای شرکت با مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، بنابراین باید متقاضی به اخذ مجوز اقدام نماید.
-کپی تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی شرکتنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی اساسنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی صورتجلسه مجمع عمومی

متقاضیان پس از ثبت شرکت برای صادرات محصولات به کشورهای دیگر ابتدا باید به فکر بسته بندی جذاب برای محصولات شوند تا مشتریان جذب این محصولات و خرید آن ها شوند.