ثبت شرکت مخابراتی

شرکت مخابرتی شرکتی است که برای توسعه و نگهداری و بهره برداری از شبکه های مخابراتی کشور با هدف ایجاد ارتباط مخابرات در داخل کشور یا خارج از کشور می باشد، به طوری که  هماهنگ کردن آنها بر عهده دولت باشد. اساسنامه شرکت مخابراتی در مدت ۳ ماه و از طرف وزارت پست، تلگراف و تلفن تنظیم می گردد و توسط هیات وزیران باید تایید گردد. بعد از این مرحله نوبته به کمسیون امور استخدام و سازمان های اداری، اداره مالیات و دارایی، دادگستری، پست و تلگراف آن را تصویب می کنند. زمینه های فعالیت یک شرکت مخابراتی متنوع است، این زمینه ها شامل نصب، نگهداری، بهره برداری، فروش، پشتیبانی و اپراتوری تمام سرویس ها و تجهیزات مخابراتی و واردات و صادرات کلیه دستگاه های مخابراتی و الکترونیکی مجاز می باشد که باید بعد از اخذ مجوز های مورد نیاز، می توانند در مناقصه ها و مزایده های دولتی و بخش خصوصی، سرمایه گذاری برای ایجاد یا تاسیس کارخانه و شرکت های وابشته یا مشارکت با شرکت های تولیدی، تجاری، خدماتی داخلی و خارجی، عقد قرارداد با آنان و اشخاص حقیقی و حقوقی، فعالیت در زمینه های تجاری، تهیه، تولید، نگهدای و تعمیرات سیستم های مخابراتی و الکترونیکی، ایجاد و اعطای نمایندگی در خارج از ایران و داخل ایران نسبت به موضوع شرکت، اقدام به هر فعالیت مجاز دیگر برای پیشبرد و اهداف و مقاصد با ادامه راهنمای ثبت شرکت محابراتی با ما باشید.

ثبت شرکت مخابرانی

ثبت شرکت مخابرانی

انواع ثبت شرکت مخابراتی

شرکت مخابراتی به دو شکل سهامی خاص و عامل قابل ثبت است که بسته به اینکه کدام نوع را می خواهید باید مجوز های آن نیز قابل ارائه باشد. کسانی که می توانند ثبت شرکت مخابراتی داشته باشند که فارغ التحصیل مخابرات، فناوری اطلاعات باشند تا بتوانند شرکت مخابراتی خود را ثبت کنند و از استعداد و دانش خود در این زمینه بهره گیرند. در ضمن اطلاع از نحوه ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت مخابراتی

مخابراتی و قوانین حاکم بر آن می تواند کمک بسیاری در راه اندازی و مدیریت آن باشد. بنابراین قانون مواردی را برای موسسان شرکت های مخابراتی  تنظیم کرده است: ماده اول: هدف تاسیس یک شرکت مخابراتی انتقال و ارسال علائم و نوشته ها و تصاویر، صداها و هر گونه اطلاعات دیگر به شکل بی سیم یا باسیم یا نور یا هر رویه الکترومغناطیسی باشد. منظور از شبکه های عمومی مخابرات، مجموعه وسایل مخابراتی است که برای استفاده عموم فراهم شده باشد یا در آینده فراهم خواهد شد. منظور از شبکه های اختصاصی مخابرات، مجموعه وسایل مخابراتی که برای استفاده گروه ها یا موراد خاصی فراهم شده باشد یا در آینده فراهم می شود.

ماده دوم: نگهداری، بهره برداری و توسعه شبکه های مخابرات عمومی یا آن بخش از شبکه های اختصاصی مخابرات که با سرمایه شرکت تشکیل شده است، فقط و فقط به شکل انحصاری در اختیار شرکت مخابرات ایران می باشد.

ماده سوم: آیین نامه شبکه های اختصاصی و تعیین مدت استفاده و موضوعات فنی و مالی مربوط به اجازه و تجدید آن، ابتدا توسط شرکت مخابرات تهیه می شود و بعد از اینکه توسط وزیر پست و تلگراف و تلفن تصویب شد باید اجرا شود.

ماده چهارم: شرکت مخابراتی موظف است تعرفه های خدمات مخابراتی، سپرده، ودیعه، حق اشتراک، اضافه مکالمات و هزینه تغییر مکان وسایل مخابراتی مشترکین را تهیه و تنظیم کند و به مجمع عمومی ارسال کند تا بعد از اینکه آنها تصویب کردند، آنها را اجرایی کند. که این هزینه ها به شکل پیشنهادی می باشد ولی نرخ بین المللی مخابرات که توسط شرکت پیشنهاد می شود باید حتما وزیر پست و تلگراف آن را تصویب نماید.

ماده پنجم: قسمتی از سود شرکت کهبرای توسعه سرمایه گذاری مصرف می شود، معاف از مالیات می باشد.

ماده ششم: شرکت مخابراتی می تواند با تصویب مجمع عمومی و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به دریافت وام و اعبتار از بانک ها، وام بگیرد.

ماده هفتم: بعد از تصویب اساسنامه شرکت مخابراتی، تمامی تجهیزات و تاسیسات شرکت متعلق به وزارت پست و تلگراف و تلفن می باشد و تمامی حقوق، مطالبات، اموال منقول و غیر منقول شرکت سهامی تلفن ایران به این شرکت منتقل می شود.تمامی تعهدات شرکت سهامی خاص تلفن ایران و تعهدات مخابراتی وزارت پست و تلگراف و تلفن نیز بر عهده شرکت مخابرات می باشد.

مدارک ثبت شرکت مخابراتی

مدارکی که برای ثبت شرکت مخابراتی لازم می باشد شامل: ۱- دریافت و تکمیل کردن فرم درخواست ثبت شرکت مخابرات ۲- دریافت ۲ نسخه تقاضانامه و شرکتنامه برای شرکت مخابرات ۳- کپی آخرین روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت مخابرات با آخرین تغییرات آن ۴- یک تاییده از طرف هیات مدیره اشخاص حقوقی سهامداران که دلالت بر غیر دولتی بودن شرکت مخابرات دارد. ۵- واریز هزینه ثبت به قسمت حسابداری اداره ثبت شرکت ها  ۶- دو نسخه اساسنامه شرکت مخابرات که با مهر شرکت مهر شده باشد و توسط تمامی اعضای سهامدار امضا شده باشد ۷- ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی هیات مدیره و موسسین که مورد امضای مدیران منتخب مجمع و سهامدارن و بازرسین قرار گرفته باشد ۸- کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه اعضای هیات مدیره، بازرسین و همه سهامدارن اگر مدیر عامل خارج از اعضای هیات مدیره باشد ۹- اگر سهامداران و اعضای هیات مدیره از میان اشخاص حقوقی باشند، باید معرفی نامه نمایندگان را داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *