ثبت شرکت ورزشی

ثبت شرکت ورزشی و مکمل های رژیمی

در بیشتر کشورهای جهان تعریف درست و یکسانی برای مکمل‌ها گفته نشده است ولی در ایران به محصولاتی که برای سلامت و ارتقاء بهبود مصرف می‌شود می‌گویند و برخلاف داروها مدعی تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری‌ها را ندارند. در واقع مکمل‌های گوناگونی در سیستم وزارت بهداشت ایران از لحاظ سازمانی در جایگاهی و موقعیتی بین داروها و غذا قرار گرفته اند و هر نوع مکمل رژیمی, غذایی و یا ورزشی برای ورود به کشور نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است. این مجوز از سوی اداره مکمل‌های غذایی که زیر مجموعه اداره کل نظارت بر مواد غذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی است صادر می شود (خود این اداره کل بخشی از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت است).

ثبت شرکت ورزشی
اگر بخواهیم تعریفی از شرکت بگوییم در واقع بین اشخاص حقیقی و حقوقی قراردادی بین خود به امضا می‌رسانند و این قرارداد بر اساس چهارچوب خاصی که معرفی شده به عمل می‌آید. این قرارداد شرکتی می‌تواند حاوی قوانین بین خود اعضا و نحوه سر و کار داشتن با افراد و یا شرکت های دیگر باشد. موضوع فعالیت در ثبت شرکت حائز اهمیت است و یکی از رکن‌های ثبت هر شرکتی می‌باشد. موضوع فعالیت شرکتها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند، بخشهای خصوصی که قابل ثبت نیست و انجام نمی‌شود، شامل دسته اول می‌باشند و دسته دوم مانند موسسات خیریه، آژانس های مسافرتی که دارای موضوعاتی هستند که متقاضیان ناچار به اخذ و ارائه مجوز از مراجع ذیصلاح به اداره ثبت شرکتها می باشند.دسته سوم آن دسته از موضوعاتی هستند که سرشت اصلی کار نیازمند اخذ مجوز می باشد ولی با هماهنگی که بین اداره ثبت شرکتها و سازمان های مربوطه انجام گرفته است ، ارائه مجوز وابسته به ثبت شرکت بوده و این امر واگذار می شود به دریافت مدارک ثبتی لذا اداره ثبت شرکتها امکان ثبت این شرکتها یا موسسات را با موضوعاتی مشخص شده، فراهم کرده تا شرایط رشد تجارت و کسب و کار یا خدمات در کشور فراهم آید. لذا متقاضیان می توانند در ابتدا اقدام به ثبت شرکت یا موسسه مورد نظر نموده و سپس با ارائه مدارک ثبتی خود به سازمان مربوطه نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام نمایند.
فعالیت و ارائه خدمات در زمینه امور ورزش یکی از موضوعاتی که در دسته سوم جای گرفته است، و متقاضیان و فعالان عرصه ورزش می توانند ثبت شرکت مورد نظر خود را انجام داده و شروع به فعالیت نمایند.
برای ورود و عرضه هر محصول مکمل مراحل زیر طی می شود:
الف) شرکت واردکننده را ثبت کنیم
ب) بررسی شرایط فنی و بهداشتی کارخانجات تولید کننده کالا (ثبت منبع)
پ) معرفی مسئول فنی واجد شرایط
ت) ارزیابی اولیه محصول
ث) بررسی مدارک و مستندات کالاها (ثبت محصول)
ج) دریافت پروانه بهداشتی کالا
چ) دریافت مجوز ورود کالا (گشایش)
ح) دریافت مجوز ترخیص کالا (ترخیص)
خ) مجوز توزیع (مطابقت با آنالیز)

مدارک مورد نیاز درخواست مجوز ترخیص فرآورده های مکمل تغذیه ای

۱-شماره فاکتور
۲-تاریخ فاکتور
۳-شکل و دوز فرآورده مطابق با گواهی ثبت /مجوز واردات بالک (IRC) فرآورده
۴-مشخصات بسته بندی فرآورده مطابق با گواهی ثبت /مجوز واردات بالک (IRC) فرآورده
۵-شماره سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء فرآورده
۶-شماره و تاریخ پیش فاکتور (Proforma) پذیرفته شده
۷- نام فرآورده مطابق با گواهی ثبت /مجوز واردات بالک (IRC) فرآورده
۸-نام کارخانه سازنده مطابق با گواهی ثبت/ مجوز واردات بالک (IRC) فرآورده
۹-نام کشور سازنده (Origin) مطابق با گواهی ثبت /مجوز واردات بالک (IRC) فرآورده
۱۰-شماره سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء فرآورده
شرایط مجوز باشگاه ورزشی:
-مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
-فاقد شغل دولتی
-مجرد نباشد
شرکت‌های با موضوع ورزشی می‌توانند به دو صورت مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت گردند
مسئولیت محدود:
متقاضیانی که تحت عنوان موسس اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌نمایند بایستی سرمایه‌ای را جهت راه اندازی شرکت جمع آوری کرده و در اختیار هیئت مدیره یا مدیرعامل قرارداده تا اقدامات لازم جهت ثبت شرکت را انجام دهند، به طور کلی مدیرعامل شرکت به عنوان نماینده تام الاختیار اجازه انجام امور ثبتی را داشته و می‌تواند این وکالت را به شخص دیگری منتقل نمایند. حداقل سرمایه‌ای که لازم است در نظر گرفته شود مبلغ یک میلیون ریال می‌باشد که از طرف موسسین فراهم میشود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت باشگاه ورزشی در قالب شرکت با مسئولیت محدود

•مدارک شناسایی تمام افراد که در دفاتر اسناد رسمی برابر با اصل شده باشد
•گواهی عدم سوء پیشینه برای مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
•دو کپی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین با امضای موسسین
•دو کپی اساسنامه با امضای موسسین
•دو کپی تقاضانامه با امضای موسسین
•دو کپی شرکتنامه با امضای موسسین
سهامی خاص:
ثبت شرکت باشگاه ورزشی همچنین می‌تواند در قالب شرکت سهامی خاص انجام شود که به این منظور لازم است تا سهامداران حداقل ۳۵ درصد سرمایه اولیه شرکت را با افتتاح حسابی نزد یکی از بانکها واریز کرده تا با ارائه مدارک و مستندات بانکی آگهی ثبتی شرکت صادر گردد. نکته مهم در شرکتهای سهامی خاص حضور ۳ سهامدار می‌باشد که اعضای هیئت مدیره را نیز تشکیل می‌دهند. علاوه بر این دو نفر به عنوان بازرس به تصویب مجمع عمومی موسس رسیده و طی صورتجلسه‌ای اعلام می‌گردد.
با ارائه مدارک شناسایی افراد و دریافت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اقدامات مربوط به ثبت شرکت باشگاه ورزشی گردیده و مدارک ثبتی مربوطه صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت باشگاه ورزشی در قالب شرکت سهامی خاص

•تصویر برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه تمام افراد
•گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و بازرسین
•مدارک بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵ درصد از سرمایه اولیه شرکت
•دو کپی اساسنامه با امضای سهامداران
•دو کپی اظهارنامه با امضای سهامداران
•دو کپی صورتجلسه مجمع عمومی موسس با امضای موسسین
•دو کپی صورتجلسه هیئت مدیره با امضای اعضای هیئت مدیره