ثبت شرکت و اخذ ایزو

بعد از ثبت شرکت عوامل زیادی باعث می شوند تا حداقل یک ایزو را برای شرکت خود اخذ کنید . سازمانها برای حفظ موقعیت بازار ملی و بین المللی خود، می بایست با هدف تولید محصول و ارائه خدمات وهمچنین استفاده از فرآیندهای با کیفیت، در بازار رقابت برای بهبود گام بردارند.از این رو برای نیل به این مهم، استفاده از سیستمی مشخص که در عرصه بین المللی بارها مورد استفاده قرار گرفته باشد، توصیه می شود.

از عوامل مهم اخذ ایزو تمرکز بر روی مشتری می باشد زیرا سازمان ها متکی به مشتریان خود می باشند مسلم است که باید نیازهای مشتریان را درک کرده و درخواست های آنها را پوشش دهند و از توقعات مشتریان پیشی بگیرند. از دیگر عوامل مهم اخذ ایزو، فراهم نمودن رهبری می باشد. سازمان ها متکی به رهبران خود می باشند و آنها باید یک هدف یگانه را در سازمان ایجاد کنند  و برای رسیدن به آن هدف مسیری را مشخص می کنند و افراد درون سازمان را برای رسیدن به اهداف سازمان تشویق کنند. یکی دیگر از مزایای ثبت ایزو، درگیر کردن افراد می باشد زیرا سازمان ها متکی به افراد نیز می باشند. بنابراین سازمان ها باید به درگیر شدن افراد با اهداف در تمامی سطوح تشویق کنند.

اخذ ایزو منافع زیر را به همراه دارد:

الف ) استقرار سیستم مدیریت کیفیت سبب بهینه شدن خط تولید ، بهره ور شدن کیفیت کالا و یا خدمات و به طور کلی کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری تولید می شود.

ب ) بسیاری از مراجع دولتی و خصوصی ملی و بین المللی شرط ورود یک واحد تولیدی یا خدماتی را در عرصه های مختلف منوط به اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت میکنند.

به طور مثال اداره گمرک فقط کالاهای بهداشتی دارای گواهینامه های کیفیت معتبر بین المللی را مجاز به ورود به کشور میکند و یا ادامه ی محیط زیست به کارخانه هایی اجازه فعالیت میدهد که از لحاظ مباحث آلایندگی گواهینامه های زیست محیطی ISO14001 را اخذ کرده باشد و یا شرط ورود به بازار تجارت جهانی قطعه سازی خودروها اخذ گواهینامه های قطعه سازی ISO TS می باشد.

ج ) بسیاری از مشتریان به سبز بودن کالا و خدمات دریافتی خود حساسیت دارند و وقتی تولید کننده به این موارد اهمیت میدهد فروش ایشان بیشتر میشود.

د ) دولتمردان در سراسر جهان رعایت استاندارد های بین المللی را ارج می نهد و افراد دارای این گواهینامه ها از تسهیلات و خدمات متنوع دولتی بهره مند میشود.

هـ ) بهره گیری از سیستم های مدیریت کیفیت در کارخانجات ادامه ی آن را برای مدیران راحتر و دقیقتر میکند.

تهران ثبت با تجربه فراوان در زمینه اخذ انواع ایزو شما را می تواند  در این زمینه راهنمایی نماید. کافیست با تیم مشاوره آنلاین تهران ثبت به شماره تلفن ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس گرفته تا به صورت رایگان مشاوره شوید.

تمامی ایزو ها از طریق وبسایت ثبت شرکت تهران ثبت  قابلیت استعلام آنلاین دارد. بدین صورت که برای استعلام آنلاین ایزو ها و خدمات ثبت شرکت تهران ثبت در صفحه اول همین وبسایت وارد شده، در قسمت اخذ ایزو بسته به نوع ایزو یا مرتبط با مشاغل می توانید استعلام مینماید.

حال سوال این است که بعد از اخذ ایزو چه چیزی بدست می آید؟

  • تحقق یافتن اهداف سازمان
  • وضوح و شفافیت فرآیندهای داخلی سازمان و استفاده بهینه از موقعیتها
  • جلوگیری و پیشگیرانه عمل نمودن به جای اصلاح خطاها
  • بهبود فعالیتها و ارتقاء کارآیی سازمان از بروز عدم انطباق
  • رضایت کارکنان و مشتریان
  • صرفه جویی در هزینه و زمان
  • بهبود مستمر