ثبت شرکت پتروشیمی

پتروشیمی شاخه ای از شیمی است که مربوط به گاز طبیعی و نفت می باشد. علت مطالعه آن را می توان به نیازهای مختلف انسان از جمله داروها، بهداشت و مواد غذایی مختلف نام برد. صنعت پتروشیمی بر مواد شیمیایی مشتق شده تکیه می کند زیرا نفت جز اصلی صنایع شیمیایی است. اتان، پروپان، بوتان و دیگر سوخت های هیدروکربنی بخش مهمی در مواد اولیه هستند. برای راهنمایی ثبت شرکت پتروشمی با ما همراه باشید.

ثبت شرکت پتروشیمی

ثبت شرکت پتروشیمی

ایران کشور عزیزمان دارنده عنوان چهارمین تولیدکننده نفت جهان و دومین ذخایر گاز جهان است. بیشترین درصد درآمد های سودی از این طریق به وجود می آید که ایران در صدد این است که پتروشیمی جهان را در دست گیرد و ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی خود را افزایش دهد با توجه خاصی که کشورها به صنعت پتروشیمی دارند موجب پیشرفت و رونق در این زمینه شده است بدین دلیل صنایع شیمیایی سومین صنعت بزرگ جهان به حساب می آید.
همانطور که مشاهده می کنیم پتروشیمی از دو کلمه پترول و شیمی تشکیل شده است بطور کلی به مواد شیمیایی حاصل از نفت که با تغییراتی نیاز افراد را برآورده می کند گفته می شود این واژه در سال ۱۹۴۲ توسط سازندگان مواد شیمیایی بکار گرفته شد.
لازم به ذکر است که چهار مواد اولیه بین المللی پتروشیمی وجود دارد. چهار مواد واسطه پتروشیمی عبارتند از اتیلن، پروپیلن، بوتن و بوتادین، بنزن، پتروشیمی
صنایع پتروشیمی در زمینه سوخت، انرژی و رفع نیازهای مردم نقش بسزایی دارند. محصولاتی که صنایع پتروشیمی تولید می کند شامل فسفات دی‌آمونیم ، مواد اولیه پلاستیک، اسید کلریدریک، گوگرد، مواد پاک کننده، کودهای شیمیایی، لوازم الکتریکی، پارچه، خوراک مصرفی از طریق پتروشیمی شامل گاز ترش، گاز شیرین و … که بطور کلی:

محصولات پتروشیمی به سه دسته ی زیر تقسیم شده است:

-محصولات بنیادی: محصولاتی که اساس و پایه تشکیل دهنده محصولات فراوان دیگر پتروشیمی است مانند بنزین، گوگرد و غیره.
-محصولات میانی: این نوع محصول که از محصولات بنیادی تشکیل شده اند خود مواد اولیه ی کارخانه ها برای محصولات نهایی هستند مانند ملامین، پلی کلروروینیل و …
-محصولات نهایی: محصولاتی که با استفاده از آن لوازم مورد استفاده مردم ساخته می شود. مانند پلاستیکی، لاستیک و غیره.
یکی از خصوصیات مهم صنعت پتروشیمی ارزش افزوده بسیار بالای آن است برای اینکه با تغییرات شیمیایی و فیزیکی بر روی هیدروکربورهای نفتی و گازی ارزش محصول ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می یابد.

شرکت پتروشیمی در زمینه های زیر به فعالیت می پردازند:

-استخراج و اکتشاف وبهره برداری از معادن نفت وگاز پتروشیمی
-انجام عملیات بنیادی و نهایی پتروشیمی
برای انجام این امور باید مجوز مربوطه را از وزارت نفت و یا شرکت ملی نفت دریافت نمایید. پس برای وارد شدن به عرصه ی تجارت ابتدا باید به یکی از قالب های هفت گانه تضامنی، سهامی خاص، نسبی، تعاونی بامسئولیت محدود، مختلط سهامی و مختلط غیرسهامی شرکت خود را به ثبت رسانند. برای ثبت شرکت پتروشیمی از هر یک از این قالب های هفت گانه می توان استفاده نمود ولی افراد بیش تر از قالب با مسئولیت محدود و سهامی خاص که مراحل آسان تر و سریع تری دارند استفاده می کنند.
شرکت های سهامی خاص شرکت های بازرگانی هستند که سرمایه آن از طریق سهامداران تامین می شود و در صورت ضرر و زیان شرکت به سرمایه گذران مربوط نمی شود.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص بصورت زیر است:

-حداقل از سه عضو تشکیل می شود.
-دارای دو بازرس می باشد.
-سرمایه مورد نظر یک میلیون ریال است.
-در ابتدا ۳۵ درصد از سرمایه اولیه باید واریز شود.
-اعضاء هیئت مدیره باید حداقل دارای یک سهم باشند.
-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، بنابراین متقاضی باید به اخذ مجوز اقدام نماید.
-زمانی که امور، توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را بنام وکیل تنظیم نمایید.
شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای امور تجاری تشکیل می شود در این نوع ثبت شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی شود. شریکان فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت عهده دار قروض می باشند. برای نامگذاری شرکت باید واژه، با مسئولیت محدود قید شود.
شرایط و مدارک لازم برای شرکت با مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد:
-از دو یا چند نفر تشکیل می شود.
-سرمایه اولیه یک میلیون ریال می باشد.
-کلیه سرمایه باید به حساب بانکی واریز شود.
-کلیه شریکان باید دارای سهام باشند.
-داشتن آدرس و کدپستی محل کار
-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه با امضاء سهامداران
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، بنابراین باید متقاضی به اخذ مجوز اقدام نماید.
-کپی تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی شرکتنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی اساسنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی صورتجلسه مجمع عمومی

طرز ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود متفاوت است که این تفاوت به شرح زیر است:

-در شرکت با مسئولیت شرکا حداقل دو نفر ولی سهامی خاص حداقل سه نفر است.
-سهامی خاص ۳۵ درصد از سرمایه را به حسابی به نام شرکت باید واریز نماید ولی با مسئولیت محدود تنها در اساسنامه گفته می شود.
-انتخاب بازرس در ثبت شرکت با مسئولیت محدود اختیاری ولی در ثبت شرکت سهامی خاص اجباری است.
برای امور ثبت شرکت پتروشیمی می توانید به شرکت تهران ثبت مراجعه نموده و کلیه ی امور را به ما بسپارید و اگر سوالی در این رابطه داشته باشید با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس حاصل نمایید.