ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده

ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی کننده است. علاوه بر این موضوع به تعریف و فواید مواد ضد عفونی کننده و ثبت شرکت به صورت سهامی خاص بامسئولیت محدود خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید. ادامه مطلب …

کد فراگیر

اخذ کد فراگیر اتباع خارجی

شرکت از نظر لغوی به معنای شریک شدن است که در قانون تجارت شرکت از اجتماع دو و یا چند شخص حقیقی، حقوقی و یا هر دوی آن برای انجام عملیات مربوطه و کسب سود به وجود می آید که شرکت به دو نوع شرکت تجاری و غیرتجاری تقسیم شده اند. هر یک از این شرکت ها در زمینه های متفاوتی در حال فعالیت می باشند بنابراین بسیاری از افراد که در خارج از ایران شرکت به ثبت رسانده اند برای پیشرفت در این زمینه نمایندگی هایی در ایران تاسیس می کنند و یا به ثبت شرکت می پردازند بنابراین برای انجام این امور باید اقدام به اخذ کد فراگیر نمایید. ادامه مطلب …

راجع به ثبت شرکت تعاونی توزیع چه می دانید؟

با توجه به سوالات مشتریان در رابطه با شرکت تعاونی توزیع قصد داریم اطلاعاتی را در این رابطه به شما ارائه دهیم پس ابتدا به توضیح شرکت تعاونی خواهیم پرداخت. شرکت تعاونی مابین افراد حقیقی جهت فعالیت در زمینه های مرتبط با تولید و توزیع، در راستای دست یافتن به هدف های مندرج در قانون مربوط به تعاونی ها برای بهتر نمودن زندگی اقتصادی و اجتماعی شکل می گیرد پس بطور کلی با توجه به ماده اول قانون شرکت های تعاونی، این شرکت برای رفع نیازهای واحد و بهبود وضع مادی شرکا به مدت نامحدود تشکیل می گردد که این شرکت ها به دو دسته شرکت تعاونی های تولید و توزیع تقسیم شده اند.

راجع-به-ثبت-شرکت-تعاونی-توزیع-چه-می-دانید؟

شرکت تعاونی توزیع

فعالیت شرکت های تعاونی توزیع معمولا در حیطه خرید و توزیع محصولات، خدمات و دیگر نیازهای موجود برای اعضاء می باشد، این نوع از شرکت های تعاونی در دسته های متفاوتی فعالیت دارند اما بطور کلی هدف اصلی آن ها برطرف نمودن نیازهای اعضا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت است.

قوانین مربوط به ثبت شرکت تعاونی

در قوانین ثبت شرکت چنین گفته شده است که تعداد شرکا برای تشکیل شرکت، باید حداقل ۷ نفر باشند که میزان سرمایه در این نوع شرکت هیچ محدودیتی ندارد و همچنین اعضا باید حداقل یک نفر را به عنوان هیات مدیره شرکت معرفی کنند اگر شرکت ثبت شده به صورت سهامی باشد، میزان مسئولیت هر یک از اعضا با توجه به اندازه ی مبلغ اسمی او تعیین می گردد در غیر اینصورت با در نظر گرفتن تراضی شرکا در اساسنامه میزان مسئولیت ها تعیین می شود.
تنها اشخاص حقیقی، قادر به ثبت شرکت تعاونی و عضویت در آن می باشند که علاوه بر این موضوع بهتر است بدانید شرکت های تعاونی بر عکس شرکت های غیر تعاونی که حق رای هر کسی را با توجه به میزان سرمایه او تعیین می کنند، حق رای ارتباطی با میزان سرمایه فرد ندارد و هر یک از اعضا دارای یک حق رای می باشند که این موضوع با عنوان اصل هر عضو یک رای شناخته می شود.

شرایط ثبت و تشکیل شرکت تعاونی:

در حقیقت تاسیس یک شرکت تعاونی به وسیله ی تعدادی از افراد واجد شرایط انجام می شود که از بین ۷ نفر انتخاب شده به عنوان هیات موسس عمومی ۳ نفر را برای هیات موسس و به دنبال آن یک نفر به عنوان نماینده اعضا به اداره کل تعاون معرفی می گردد.
هیات موسس شرکت، با توجه به قوانین مربوطه و اساسنامه های مورد قبول وزارت تعاون، یک اساسنامه برای شرکت وضع نموده و مسائل مربوط به طرح پیشنهادی خود را تهیه کرده و با ارائه تقاضانامه ی تاسیس شرکت، اقدام به برگزاری نخستین جلسه مجمع عمومی می نماید که تشکیل مجمع عمومی مستلزم توافق وزارت یا اداره کل تعاون می باشد.
طرح پیشنهادی هیات موسس باید مواردی مانند دلایل اهمیت ایجاد تعاونی، اعلام اطلاعات فردی و تخصصی اعضا اولیه، مشخص نمودن میزان سهم و سرمایه هریک از اعضا، تعیین بانک جهت افتتاح حساب، مشخص نمودن میزان و نحوه سرمایه گذاری وزارت خانه و یا ارگان های دولتی و نیمه دولتی را شامل شود.
اداره تعاون پس از دریافت مدارک ثبت شرکت، آن ها را مورد بررسی قرار داده و به دنبال آن، موافقت خود را به نماینده اعضای هیات موسس اعلام می دارد.
در نخستین جلسه مجمع عمومی عادی، اساسنامه پیشنهادی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد و اگر موفق به کسب موافقت از طرف دو سوم اعضا شود، تصویب می گردد و در صورت مخالفت اعضای هیات موسس با اساسنامه می توانند تقاضای عضویت خود را لغو نمایند.
موضوع دیگری که در نخستین جلسه مجمع عمومی عادی بررسی می شود، انتخاب اعضای هیات مدیره می باشد. پس از انتخاب اعضای هیات مدیره و تشکیل جلسه ی این اعضا، لیستی از اعضای هیات مدیره و مشخصات کامل آن ها و همچنین لیست مدیر عامل و بازرسان شرکت تهیه شده و برای بررسی های لازم به اداره کل تعاون فرستاده می شود.
نخستین شخصی که به عنوان هیات مدیره برگزیده می شود باید بعد از دریافت نتیجه قبولی، با انجام کلیه تشریفات اقدام به ثبت شرکت تعاونی توزیع نماید.

مدارک ثبت شرکت تعاونی توزیع

برای ثبت شرکت تعاونی توزیع، بعد از تصویب طرح پیشنهادی باید مدارک ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت ها تقدیم کند.

۱-صورت جلسه ی مربوط به نخستین مجمع عمومی عادی و لیست مربوط به اسامی افرادی که به عضویت هیات موسس در آمده اند و همچنین لیست اعضای هیات مدیره، بازرسان و مدیر عامل شرکت
۲-اساسنامه ای که در جلسه مجمع عمومی عادی به تصویب اعضا رسیده است.
۳-طرح توجیهی و جواز های صادره از وزارت تعاون
۴-فیش پرداختی مربوط به لازم التادیه سرمایه
۵-دعوت نامه برگزاری اولین جلسه مجمع عمومی عادی
۶-توافقات و جوازهای ثبت شرکت
۷-ارائه شرکتنامه و تقاضانامه به اداره ثبت شرکت

نکته: قابل ذکر است که با توجه به مقررات مربوط به شرکت های تعاونی، سرمایه تامین یا سرمایه ای که اعضا در زمان تاسیس شرکت متعهد به سرمایه گذاری شده اند، باید بیشتر از پنجاه و یک درصد جمع سرمایه های کلی شرکت باشد. تعاونی زمانی به ثبت می رسد که ثلث سرمایه تادیه شده، موجود باشد. تمام اعضای تعاونی موظفند که مبلغ قابل پرداخت خود را تا زمان تعیین شده در اساسنامه، پرداخت کنند.
اداره ثبت شرکت ها نیز مکلف می باشد که بعد از دریافت اسناد و مدارک، اقدامات لازم در مورد ثبت نمودن تعاونی و آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار را به انجام برساند.

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی، با ارائه خدمات گوناگون ثبتی مانند ثبت شرکت، ثبت برند، تغییرات، خرید و فروش شرکت و… آماده همکاری می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در هر زمینه ثبتی، می‌توانید با وکلای ما در این زمینه تماس بگیرید تا با ارائه بهترین خدمات و مشاوره به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.

مزایا و معایب ثبت شرکت

مزایا و معایب ثبت شرکت

بسیاری از افراد برای شروع فعالیت اقتصادی دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند که فعالیت خود را چگونه شروع کنند. یکی از بهترین راه ها، ثبت شرکت و یا موسسه می باشد. با توجه به آمار گرفته شده افرادی که با ثبت شرکت و یا موسسه فعالیت خود را شروع نموده اند موفق تر بوده اند و منجر به پیشرفت آن ها شده است. برخی از افراد برای ثبت شرکت دچار تردید می شوند قابل ذکر است که هر چیزی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد بنابراین این مقاله به شما کمک می کند که تصمیم صحیح و مناسبی را برای شروع فعالیت خود بگیرید. ادامه مطلب …

حداقل تعهد و پرداخت سرمایه در سهامی خاص و عام

حداقل تعهد و پرداخت سرمایه در سهامی خاص و عام

افراد برای شروع کسب و کار خود با توجه به قوانین تعیین شده شرکت خود را ثبت می کنند تا شخصیت حقوقی پیدا کنند و مصرف کنندگان با خیالی آسوده‌تر کار خود را به آن ها بسپارند در مقاله ی قبل راجع به انواع شرکت بحث کردیم و می دانیم که شرکت ها به دو دسته تجاری و غیرتجاری تقسیم شده اند که شرکت های تجاری در زمینه تجارت و بازار کار در حال فعالیت می باشند ولی شرکت های غیر تجاری برای سرگرمی و آموزش افراد به کار گرفته می شود. ادامه مطلب …

شرایط مدیرعامل در شرکت

شرایط انتخاب و نقش مدیرعامل در شرکت های تجاری

مدیرعامل شرکت، یک شخص حقیقی است که توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب می شود همچنین نحوه تصدی و میزان دستمزد مدیرعامل نیز توسط همین اعضای هیئت مدیره مشخص و تعیین می شود شخصی که مسئولیت مدیرعاملی را می پذیرد باید پتانسیل های لازم برای احراز این سمت را داشته باشد مدیرعامل راهبرد و پیش برنده ی برنامه های از پیش تعیین شده و اهداف هیئت مدیره است که در جهت ساماندهی و سرمایه گذاری های شرکت انجام می شود مدیرعامل باید مسئولیت تمام این وظایف را بر عهده بگیرد. ادامه مطلب …

نکات مهم مجوزهای ثبت

نکات مهم مجوزهای ثبت که باید بدانید

بسیاری از فعالیت های تجاری و غیر تجاری برای انجام شدن نیاز به دریافت مجوز دارند و نکته قابل ذکر این است که مجوزهای مرتبط با هر فعالیتی باید از سازمان مربوطه دریافت شود و بسیاری از اشخاص اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و نمی دانند زمان ثبت شرکت مجوز مرتبط با خدمات خود را باید چه زمانی درخواست کنند؟ بنابراین در این مقاله چند نکته در ارتباط با مجوز های ثبت مانند جواز تاسیس، جواز کسب و پروانه بهره برداری بیان می کنیم.

ادامه مطلب …

اخطار-رفع-نقص-برند

اخطار رفع نقص ثبت برند و علامت تجاری چگونه است؟

ایده ی اجرای برند حداقل به ۵ هزار سال پیش باز می گردد در آن زمان به این موضوع هیچ اهمیتی داده نمی شد ولی حال با توجه به پیشرفت جوامع، بالا رفتن چرخه‌ی اقتصادی و حمایت های دولت در راستای کارآفرینی و فرهنگ اشتغالزایی مردم به فکر ثبت شرکت و ارائه خدمات به عموم می باشد به همین منظور شرکت ها و یا موسساتی را تاسیس می کنند که برای رسیدن به اهداف و به دست آوردن سود قابل توجهی ابتدا باید برندی را مشخص و آن را به ثبت رسانند.

حال شاید سوال مدنظر شما این باشد که برند به چه معناست؟ و مراحل ثبت برند به چه صورت می باشد؟ ما در مقاله های پیشین در سایت این موارد را کاملا توضیح داده ایم حال اگر در قسمت پایانی به اخطار رفع نقص برند برخورد کرده اید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. ادامه مطلب …

ثبت برند فروشگاهی

ثبت برند فروشگاه کم هزینه و فوری

اگر فروشگاهی دارید و می خواهید برند یا نام آن را به ثبت برسانید باید برای ثبت برند فروشگاهی خود اقدام کنید پس برای کسب اطالاعات بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فروشگاه به صورت فیزیکی اداره می شود و محصولات خود را به فروش می رساند. امروزه فروشگاه اینترنتی بسیار زیاد شده است و هریک از این فروشگاه ها مشتریان خود را دارند.

هر شخصی با توجه به دیدگاهی که نسبت به برند دارد برای برند تعریفی در نظر می گیرد به همین دلیل تعریف های زیادی برای برند به کار می برند اما در اصل برند نام، نشانه، علامت تجاری و …. است که هدف آن فروش بهتر محصولات می باشد. شما وقتی نامی برای برند خود انتخاب می کنید باعث متمایز شدن محصول یا خدمات خود نسبت به دیگران می شوید.

ثبت برند فروشگاهی

انتخاب نام برای خدمات از اهمیت خاصی برخوردار است و دارای قوانینی تعیین شده‌ای میباشد؛ ۱٫ باید نامی انتخاب شده تکراری نباشد، قبلا ثبت نشده و دارای ، نام ارگان دولتی یا اسامی عام نباشد، وقتی که آن را می شنویم دارای صدای لذت بخش بوده و اهانت آمیز نباشد طبق قوانین و اصول شرعی کشور تعیین گردد.

برند هم به صورت لاتین و هم به صورت غیر لاتین به ثبت می رساند و با ثبت آن شما وارد کسب و کار می شوید و دیگر کسی نمی تواند از نام یا اسم شما سوء استفاده کند در غیر این صورت پیگرد قانونی داشته و شخص متخلف مجازات می شود.

ثبت برند فروشگاهی

بعضی از موارد ثبت برند الزامی و اجباری است که عبارت اند از:

۱- آب های معدنی یا گازدار، شربت آب های میوه … که تحت اسم و ظرف مشخصی به معرض فروش گزارده می شود.
۲- مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف به اسم مشخصی باشد مانند کنسرو و مواد غذایی ، آردهای مخصوص، چای های مختلف ، شکلات ، آب نبات، پنیر، شیر، مربا، ترشی، کره و روغن های مختلف و غیره.
۳- لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود. مانند صابون ، کرم ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد
۴- داروهای اختصاصی ( اسپسیالتیه ) مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه پزشک یا بدون آن مصرف می شود.

علائم غیر قابل ثبت عبارت اند از:

– علائمی که قبلا به ثبت رسیده
– علائم منافی عفت عمومی ، نظم و انضباط اجتماعی
– علائمی که دارای اسم و عبارت عمومی باشد و دولت استعمال آن را تحت علامت تجاری منع کرده باشد.
– علائم رسمی، دولتی و مملکتی نظیر پرچم ایران، علائم وزارتخانه ها،هلال احمر، علائم نیروهای مسلح و ….

طبقه بندی علامت تجاری

۱-صنایع و محصولات شیمیایی
۲- فلزات و مصنوعات فلزی
۳- دستگاه و لوازم آلات فنی و علمی و صنعتی
۴- مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
۵- مصنوعات نساجی
۶- اسباب بازی و لوازم ورزش
۷- مواد غذایی و محصولات کشاورزی
۸- سایر موارد

ثبت برند فروشگاه

امروزه فروشگاه ها زنجیره ی بزرگی در بیشتر نقاط شهر وجود دارد اگر شما می خواهید از رقبای خود در این زمینه پیشی بگیرید و موفقیت کسب کنید باید برند خود را به ثبت برسانید زیرا با ثبت برند در ذهن مشتری نفوذ می کنید و باعث اعتماد بیشتر آن می شوید در واقع با ثبت برند ممکن است وام نیز دریافت کنید علاوه بر آن وارد کسب و کار می شوید و این یک حرکت بسیار مثبت در زمینه فعالیت شما می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تهران ثبت تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند فروشگاهی

– تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت
– مدارک هویت متقاضی
الف) اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
۱- مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
۲- ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر
۳- در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
۴- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و…
۵- استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا ۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
۶- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.