ثبت علامت تجاری در شیراز

ثبت علامت تجاری در شیراز : در این مقاله قصد داریم که در رابطه با چگونگی ثبت علامت تجاری در شیراز بپردازیم بنابراین افرادی که می‌خواهند برند خود را در شیراز به ثبت رسانند بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایند.

ثبت علامت تجاری در شیراز

ثبت علامت تجاری در شیراز

شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران به حساب می آید که در مساحتی به اندازه ۱۲۶۸ کیلوتر مربع جمعیتی حدودا ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ نفر در خود جای داده است این شهر مرکز استان فارس می باشد و در جنوب غربی ایران واقع شده است. شیراز از سمت شمال به کوه های سبزپوشان، اباکوهی، بمو، چهل‌مقام و از سمت غرب به کوه دراک متصل شده است شیراز با داشتن جاذبه های طبیعی، فرهنگی، مذهبی، تاریخی توانسته که گردشگران بسیاری را به خود جذب نماید این امر باعث شده است که افراد، کسب و کارهای خود را در این زمینه آغاز نمایند و برای پیشرفت برند خود برای محصولات خود به ثبت رسانند.

ثبت برند در شیراز

برند در واقع به اشکال گوناگونی گفته می شود که بیانگر خصوصیات محصول و یا خدمات شما بوده است و امروزه برای تاجران از اهمیت بساری برخوردار می باشد. زیرا محصولاتشان از دیگر رقبا متمایز شده و مشتریان هنگام خرید به اشتباه نمی افتند و کسی نمی تواند از آن سوء استفاده نماید در واقع با ثبت برند دارای شخصیت حقوقی شده و باعث می شود تا دولت آن را مورد حمایت قرار دهد توجه کنید که ثبت برند طبق قانون ثبت علایم و اختراعات برای کلیه ی طبقات و محصولات الزامی نیست مگر اینکه دولت آن را الزامی بداند.

مدارک لازم جهت ثبت برند در شیراز

مدارک اشخاص حقیقی

-ارائه مدارک هویتی شرکا مانند کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
-در برگه ای جداگانه باید به توصیف و معرفی برند بپردازید و آن را ارائه دهید.
-در صورتی که امور توسط شخص دیگر پیگیری شود ارائه وکالتنامه با امضا الزامی است.
-ارائه تصویری از برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از تمام جهات آن عکس گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود.
-زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب که نشان دهنده ارائه خدمات از سوی اداره ثبت علائم تجاری باشد.

مدارک اشخاص حقوقی

-ارائه مدارک هویتی شرکا مانند کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
-ارائه کپی اولین آگهی تاسیس یا همان روزنامه رسمی شرکت
-گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود.
-ارائه آخرین تغییرات هیئت مدیره بر روی روزنامه رسمی (باید نسخه ی آخرین تغییرات حتما ارائه شود.)
-در برگه ای جداگانه باید به توصیف و معرفی برند بپردازید و آن را ارائه دهید.
-ارائه وکالتنامه با امضا به همراه مهر شرکت (زمانی که امور توسط شخص دیگری انجام شود.)
-ارائه تصویری از برند در ابعاد ۶ در ۶ به تعداد ۱۲ عدد زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از تمام جهات آن عکس
-زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
-ارائه کپی و اصل مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب

ثبت علامت تجاری در شیراز بصورت گام به گام به شرح زیر است:

کسانی که قصد ثبت برند را دارند ابتدا باید نامی را طبق قوانین برای محصولات خود با توجه به طبقه مورد نظر انتخاب کنند که پس از انتخاب با مراجعه به یکی از پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir و یا سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی http://iripo.ssaa.ir می توانید مطمئن شوید که برند انتخابی شما قبلا به ثبت نرسیده باشد زیرا در این صورت اظهارنامه ی شما تایید نخواهد شد.

پس از انتخاب نامی مناسب برای محصول باید مدارکی که در بالا به آن اشاره نمودیم را تهیه نمایید و بصورت غیر حضوری با مراجعه به سایت مالکیت صنعتی در قسمت ثبت علایم تجاری به آدرس http://www.ip.ssaa.ir مراجعه کرده و اظهارنامه مربوطه با توجه به برند شخصی و یا شرکتی بودن آن را با دقت تکمیل نمایید توجه کنید که اگر امور توسط وکیل انجام می شود باید گزینه وکیل دادگستری را انتخاب نموده در غیر اینصورت گزینه یکی از مدیران را باید انتخاب نمایید.

پس از انجام این امور با توجه به نوع برند اعم از حقیقی و یا حقوقی بودن آن مدارک مربوطه را در سایت بارگذاری کنید و پس از چک مجدد اطلاعات از طریق اینترنتی هزینه اولیه ثبت را واریز نمایید و در انتها برای پیگیری به شما شماره اظهارنامه داده می شود در صورت نقض در اظهارنامه برای رفع مشکل به متقاضی اعلام می شود و در غیر اینصورت علامت مورد تقاضا در روزنامه رسمی با قید اطلاعتی همچون نام و نشانی صاحب برند آگهی می گردد زمانیکه به مدت ۳۰ روز هیچ اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت گواهی ثبت را صادر می کنند.

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت، برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت و یا برند، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.