مدت اعتبار و تمدید برند تجاری

در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار، ارزش تجاری یا علامت تجاری نقش پر رنگی دارد. در نتیجه ثبت برند در بازار های مرتبط با آن کاری بسیار واجب و ضروری می باشد. از جمله نکات مهم و حائز اهمیت سعی و تلاش در نگهداری این علامت تجاری در طول سال های پیاپی می باشد. یکی از مزایای بسیار مهم داشتن برند این است که در بازار های سرشار از کالا و محصول، در جاهایی که ویژگی ها و مزیت ها به طور آشکاری قابل تشخیص باشند، وجود یک برند قوی بسیار خوب کمک به ایجاد تمایز میان محصول شما و سایر کالا ها می شود و باعث بازدید بیش تری از کالای شما شود و بنابر این کالای شما بیش تر به چشم بیاید . شما می توانید تمامی سؤالات ثبتی خود را با مشاوران تهران ثبت در میان گذاشته و پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت کنید. راه های ارتباطی با مشاورین تهران ثبت ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ می باشد. اینگونه می توانید در بازار جهانی متمایز باشید.تمدید برندتمدید برند
مدت اعتبار علامت تجاری تثبیت شده از تاریخ صدور آن به مدت ۱۰ سال می باشد. در شرایطی که متقاضی خواهان تمدید علامت تجاری خود باشد تنها افراد با تجربه قادر به انجام آن می باشند.
تمدید برند امری بسیار تخصصی بوده و نیازمند داشتن مهارت های بسیار تخصصی می باشد. گروه حقوقی تهران ثبت با داشتن کادر متخصص و کار آزموده در امور ثبتی، حقوقی، علامت و نام تجاری به همراه ۳۵ سال سابقه درخشان، با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان اقدامات تمدید علامت تجاری و نام تجاری شما را انجام می دهند. جهت تمدید نام تجاری، مالک آن پس از مدت ۱۰ سال اجازه دارد در طی ۶ ماه پس از اتمام دوره، برای دوره پیاپی ۱۰ ساله با پرداختن تمامی هزینه های تعیین شده نام تجاری خود را تمدید کنند. در شرایطی که مالک خواهان تمدید ثبت نباشد، به مدت ۶ ماه پس از پرداخت جریمه معادل با نصف هزینه ثبت علامت، امکان درخواست را دارد. در غیر این صورت ثبت علامت درجه اعتبار خود را از دست خواهد داد.
انقضاء مدت اعتبار
در شرایطی که مدت اعتبار علامت تجاری به انقضا رسیده باشد و مالک مربوطه هیچ گونه اقدامی با توجه به قوانین و مقررات داخلی انجام ندهد، آشکار است که مالک هیچگونه حقی نسبت به علامت مذکور نداشته و در این خصوص هر شخصی قادر است علامت یاد شده را با نام خود به ثبت رساند. مالک قبلی علامت نیز هیچگونه اولویتی در این زمینه نداشته و در صورتی که بخواهد علامت خود را مجددا به ثبت رساند می بایست کلیه مراحل و مدارک مربوط به ثبت برند را دوباره طی کند.
فرآیند تمدید برند چیست؟
تمدید برند تجاری به صورت اشخاص حقیقی یا حقوقی صورت گرفته و مدارک لازم برای تمدید علامت تجاری اشخاص حقیقی به صورت زیر می باشد.
با توجه به ماده ۹۰ درخواست تمدید ثبت علامت توسط شخص تقاضا کننده علامت تجاری و یا نماینده قانونی او به ثبت رسیده و در دو نسخه تهیه می شود و پس از انقضاء به دفاتر ثبت ارائه می شود. شخص مرجع ثبت، پس از دریافت درخواست تمدید ثبت و پیوست ها، موارد لازم را در دفتر مربوطه وارد کرده و بر روی هر کدام از نسخه های درخواست تاریخ دریافت و شماره آن را ذکر کرده و نسخه دوم آن را که حاوی همان ویژگی های نسخه اصلی می باشد را پس از امضاء و مهر به عنوان رسید به درخواست کننده برگردانده می شود. جهت انجام اقدامات لازم به تمدید بر اساس ماده ۹۱ علائم تجاری باید نکات زیر را در نظر گرفت :
۱- ارائه دادن شماره و تاریخ ثبت اظهار نامه و علامت که برند آن مورد درخواست می باشد.
۲- ارائه دسته بندی های کالا ها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن به ثبت رسیده است. توسط نماینده انجام گرفته باشد. بر اساس تبصره ۱ می توان تضمین کرد که درخواست تمدید ثبت زمانی قابل قبول خواهد بود که هزینه ذکر شده پرداخت شده باشد. تبصره ۲ در زمان تمدید ثبت مرجع ثبت وظیفه دارد دسته بندی محصولات را بر اساس آخرین ویرایش های دسته بندی بین المللی در دفتر ثبت و گواهی نامه تمدید ثبت علامت را وارد کند. هزینه مربوطه به تغییر طبقات بر آمده از اعمال ویرایش جدید دسته بندی بین المللی و هزینه های مربوط به منتشر کردن آگهی روزنامه رسمی توسط مالک برند پرداخت می گردد. تبصره۳ مالک علامت می تواند ضمن درخواست تمدید، درخواست جداگانه جهت کاهش طبقه یا کالاها و خدماتی که علامت برای آن به ثبت رسیده است را بدون پرداخت هزینه ثبت تغییر دهد و به دفاتر ثبت ارئه نماید.
از جمله مزایای تمدید علامت تجاری این است که چنین قانونی موجب پیش گیری از انباشته شدن تعداد زیاد علائم تجاری شده که بعد از انتهای دوره اول یا دوره های بعدی در حالتی که مالک برند از علامت تجاری خود استفاده نکند، اختیاری همچون این را داشته باشد که نسبت به تمدید علامتی که منفعتی برای وی ندارد پیش گیری کند که چنین امری موجب انباشته نشدن علائم تجاری بی مصرف در کشور خواهد شد. در صورتی که برندی داری که از آن استفاده نمی کنید می توانید /ان را به منظور فروش در سایت شهر برند قرار داده و برند شما با مناسب ترین و عادلانه ترین قیمت به فروش می رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *