مراحل ثبت شرکت در چالوس و مدارک لازم

ثبت شرکت در چالوس : از نظر جغرافیایی شهرستان چالوس در قسمت غرب استان مازندران و در ساحل دریای خزر قرار گرفته است که از سمت شمال به دریای خزر، از سمت جنوب به استان تهران، از سمت غرب به شهرستان تنکابن و از سمت شرق به شهرستان نوشهر راه دارد.

چالوس در زمان قدیم بنام های شالوس و سالوس معروف بود که در اطراف آن دو شهر کوچک بنام کچه و کبیره وجود داشته است که برخی از جغرافیدان ها چالوس را از آبادی‌های طبرستان دانسته‌اند امروزه چالوس به شهری زیبا با امکانات فراوان جهانگردی درآمده است که جاذبه‌های مهم گردشگری این شهر کاخ چایخوران، کاخ اجابیت، دریاچه ولشت، منطقه ییلاقی کلاردشت، پارک جنگلی فین، تله‌کابین نمک آبرود، پل فلزی چالوس، آبشار اکاپل، آبشار هریجان و غیره می باشد. گویش افراد در این شهرستان فارسی می باشد همچنین این شهر دارای آب و هوای مرطوب است.

 

ثبت شرکت در چالوس

ثبت شرکت در چالوس

برای ثبت شرکت در چالوس ابتدا باید بدانید که طبق قانون تجارت ۷ نوع قالب وجود دارد که به وسیله ی آن می توان شرکتی در چالوس به ثبت رساند که این ۷ نوع قالب عبارتند از:
-شرکت با مسئولیت محدود
-شرکت تعاونی
-شرکت تضامنی
-شرکت مختلط سهامی
-شرکت مختلط غیرسهامی
-شرکت نسبی
-شرکت سهامی

نکته: دو نوع از پرکاربردترین قالب ها برای ثبت شرکت در چالوس شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد که امور ثبتی هر یک از این دو نوع با سایر شرکت های دیگر آسان تر می باشد.
متقاضی زمانیکه تصمیم به شروع یک کسب و کار جدید را می گیرند باید با یک برنامه ریزی دقیقی کار خود را پیش ببرند بنابراین شرکت ها هر یک با اهدافی متفاوت تاسیس می شوند مثلا برخی از افراد با یک هدفی مشخص و از قبل تعیین شده فعالیت خود را آغاز می کنند ولی برخی دیگر با ارائه یک ایده جدید فعالیت خود را آغاز می کنند.

مراحل ثبت شرکت در چالوس

حال می خواهیم بصورت گام به گام مراحل ثبت شرکت در چالوس را توصیف نماییم.

 • مرحله ی اول باید شریک خوب و مناسبی را برای ثبت شرکت خود پیدا نمایید زیرا در قالب شرکت بامسئولیت محدود به حداقل دو عضو و در شرکت سهامی خاص به حداقل سه عضو شریک نیازمندید پس شریک انتخابی شما باید قابل اعتماد و موازی با اهداف شما باشد تا بتوانید شرکت خود را به بهترین نحو اداره نمایید.
 • مرحله ی دوم باید به سایت اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری بروید و با انتخاب گزینه ثبت شرکت کلیه ی اطلاعات خواسته شده را با دقت تکمیل نمایید که اولین اطلاعات مربوط به متقاضی می باشد.
 • مرحله سوم نیز باید حداقل ۵ نام را با در نظر داشتن نکاتی که در قانون آمده انتخاب نمایید و آن را به ترتیب الویت وارد نمایید که پس از بررسی یکی از آن ها انتخاب شود که در انتها برای پیگیری این پرونده به شما شماره پیگیری داده می شود.
 • مرحله چهارم باید شما موضوع فعالیت خود را در سامانه انتخاب نمایید که موضوع انتخاب شده می تواند اخذ مجوز داشته باشد و یا خیر که لیست موضوعات مجوزی در این سایت گذاشته شده است پس از انتخاب موضوع فعالیت مدت زمان آن را باید انتخاب نمایید که می توان محدود و یا نامحدود باشد.
 • مرحله پنجم به اینصورت می باشد که باید اطلاعات مرکز اصلی را وارد نمایید شما با نوشتن کدپستی می توانید گزینه دریافت نشانی کد پستی از اداره‌ی پست را انتخاب کنید تا آدرس شما نمایش داده شود.

نکته: اگر در حال حاضر مکانی را برای شروع فعالیت خود خریداری و یا اجاره نکرده اید هیچ جای نگرانی نمی باشد زیرا شما می توانید با وارد کردن آدرس منزل خود و یا شریک این گزینه را پر نمایید ولی پس از آن کلیه ی مدارک به این آدرس ارسال خواهد شد.

 • مرحله ششم باید متقاضی حداقل سرمایه مورد نظر خود را وارد نماید که سرمایه در هر یک از قالب های ثبتی متفاوت می باشد بعنوان مثال در شرکت بامسئولیت محدود به حداقل یک میلیون ریال سرمایه لازم است.
 • مرحله هفتم وارد کردن نام شرکا با مشخصات آن ها می باشد که برای ادامه این ثبت نام باید حداقل نام یکی از شرکا وارد شود.
 • مرحله هشتم باید سمت هر یک از افراد مانند هیئت مدیره، مدیرعامل و .. را با تاریخ دقیق شروع فعالیت وارد نمایید.
 • مرحله نهم نام هریک از شرکا با میزان سهام و یا سرمایشان وارد شود.
 • مرحله دهم اطلاعات مربوط به نماینده‌ی شرکت و اختیارات آن در این قسمت باید تکمیل شوند.
 • مرحله یازدهم اگر قصد دارید برای شرکت خود در مکان دیگر شعبه تاسیس نمایید باید اطلاعات مربوط در این قسمت را تکمیل نمایید در غیر اینصورت می توانید به مرحله بعدی بروید.
 • مرحله یازدهم روز و ماه سال مالی خود را در این قسمت وارد کنید و سپس روزنامه‌ی مؤسسه یا شرکت خود را از لیست اسامی موجود انتخاب کنید.
 • مرحله سیزدهم فرم های مربوط به کلیه ی صورتجلسه را باید بطور کامل تکمیل نمایید.
 • مرحله چهاردم وارد کردن متن تقاضانامه و اظهارنامه می باشد.
 • مرحله پانزدهم با کلیک بر روی دریافت متن اساسنامه فرمی را به شما نشان می دهد که با مطالعه دقیق آن در صورت اشتباه در گام بعدی می توان آن را اصلاح نمایید.
 • مرحله شازدهم با کلیک بر روی دریافت متن شرکتنامه فرمی را به شما نشان می دهد که در صورت اشتباه می توان آن را اصلاح نمود.
 • مرحله هفدهم با توجه به کامل بودن مدارک و اطلاعاتتان اگر و قابلیت صدور آگهی داشته باشد، منجر به آگهی خواهد شد.
 • مرحله هجدهم ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت می باشد.
 • و در مرحله ی آخر باید کلیه ی مدارک را آماده نمایید و به همراه امضای کلیه ی شرکا آن را به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید تا کارشناسان مربوطه به بررسی آن بپردازند و در پایان سه حالت ایجاد می شود ۱-رد شدن پرونده ۲-ناقص بودن پرونده ۳-صدور روزنامه

شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و ثبت برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.