مراحل ثبت شرکت صرافی

صرافی نوعی شرکت به حساب می آید که با توجه به اینکه این روزها ثبت شرکت صرافی از رونق خوبی برخوردار می باشد در چند سال اخیر ثبت اینگونه شرکت ها از استقبال خوبی برخوردار گردیده است. ثبت یک شرکت از نوع صرافی تحت عنوان شرکت تضامنی یا شرکت سهامی خاص انجام می گردد. شرکت های صرافی انواع متفاوتی دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاص و محدودیت هایی می باشند. به طور کلی دو نوع شرکت صرافی داریم. شرکت صرافی نوع اول و شرکت صرافی نوع دوم که شرکت صرافی نوع اول مختص خرید و فروش ارز کشورها می باشد اما شرکت صرافی نوع دوم علاوه بر خرید و فروش ارز کشورها قادر به مبادلات ارزی نیز می باشد که البته این کار تابع قوانین خاصی می باشد.

برای ثبت یک شرکت صرافی ابتدا باید از بانک مرکزی مجوز گرفت اگر فقط یک شعبه از صرافی را بخواهید ایجاد نمایید بانک مرکزی مجوز نمی دهد زیرا باید به عنوان شرکت تضامنی برای افراد حقیقی و یا تحت شرکت سهامی خاص حقوقی یک صرافی راه اندازی شود. ثبت شرکت صرافی نوع اول یا ثبت شرکت صرافی از نوع دوم هیچ تفاوتی ندارد و شرایط یکسان می باشد. یکی از مراحل مهم ثبت شرکت صرافی تعیین میزان سرمایه می باشد که برای ثبت شرکت صرافی نوع اول حداقل باید ۵ ملیون تومان و برای ثبت شرکت صرافی نوع دوم حداقل ۲۰ ملیون تومان  سرمایه لازم می باشد.

مراحل ثبت شرکت صرافی بدین ترتین می باشد که ابتدا با تیم مشاوره آنلاین ” تهران ثبت” به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس گرفته تا مشاوره شوید و اطلاعات لازم را مشاوران تهران ثبت در اختیار شما قرار می دهند تا شما تصمیم بگیرید که شرکت صرافی نوع اول را باید ثبت کنید یا شرکت صرافی نوع دوم. سپس مشاورتان یک وقت برای شما در شرکت تهران ثبت تنظیم می کند تا قراردادی بین شما و تهران ثبت امضا شود.پس از امضای قرارداد یک شماره پیگیری برای شما به شماره موبایلی که در قرار داد قید شده است SMS  خواهد شد که بلافاصله می توانید از طریق سیستم SMS  کد پیگیری به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰در هر زمان از شبانه روز روند پرونده تان را از طریق SMS پیگیری نمایید. پس از این مرحله مشاورتان با شما تماس می گیرد تا مدارک مورد نیاز را به شما اعلام دارد و شما پس از تهیه مدارک آنها را برای ” تهران ثبت ” ارسال می نمایید. مشاورتان مدارک را چک می کند و اگر مدارک مطابق با آنچه خواسته شده بود باشد اساسنامه و تعدادی فرم را برای شما ارسام می کند که باید فرم ها پر شود و اساسنامه امضا شود. پس از این مرحله اطلاعات شما وارد سامانه ثبت شرکت ها می شود و روند اداری را طی می کند. در این مدت هم شما می توانید از طریق ارسال شماره پیگیری به شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ از روند پرونده تان مطلع شوید یا اگر پرونده تان دچار مشکل شد یا پایان یافت مشاورتان با شما تماس می گیرد.