ثبت شرکت مسئولیت محدود

۷ نکته مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

قبل از توضیح ثبت شرکت مسئولیت محدود بهتر است با نکات مهم آن آشنا شویم. برخی از مهمترین موضوعات برای شما جمع آوری شده است. نکته اول: حداقل تعداد نفرات مجاز در شرکت مسئولیت محدود  ۲ نفر می باشد و هیچ نوع شرکتی با یک نفر عضو به ثبت نخواهد رسید. بنابراین نکته اول در ثبت شرکت با مسئولیت محدود این است که بیش از دو نفر باشید. نکته دوم: کمترین سرمایه ای که به عنوان حد پایین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر می گیرند معادل یک ملیون ریال یا همان صد هزار تومان می باشد. بنابراین اگر سرمایه شرکت مسئولیت محدودی که می خواهید ثبت کنید کمتر از این میزان باشد، امکان ثبت شرکت وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

نکته سوم: نام شرکا نباید در اسم شرکتی که انتخاب می کنید باشد زیرا شریکی که نام او در عنوان شرکت باشد حکم شریک ضامن را دارد و شرکت آن تضامنی می شود و مسئولیت های سنگینی بر عهده وی می باشد. برای اطلاع از شرایط شرکت های تضامنی می توانید به مقاله های پیشین همین سایت مراجعه فرمایید. نکته چهارم: شرکت با مسئولیت محدود  نیاز به سپرده سرمایه گذاری با نام شرکت ندارد و افتتاح حساب با نام شرکت، برای شرکت های با مسئولیت محدود اختیاری می باشد. نکته پنجم: در شرکت با مسئولیت محدود ملزم به انتخاب مدیر عامل از میان اعضای هیات مدیره نمی باشد. یعنی اگر کسی برای سمت مدیر عامل داوطلب نبود می توان شخصی را به عنوان مدیر عامل شرکت با مسئولیت محدود،  خارج از هیات مدیره انتخاب نمود که در این صورت برای میزان دستمزد و مسائل مالی مدیر عامل خارج از هیات مدیره، هیات مدیره تمیم خواهد گرفت. بنابراین توافق بین مدیر عامل خارج از هیات مدیره و هیات مدیره شرکت با مسئولیت محدود انجام خواهد گرفت. نکته ششم: شخص یا اشخاصی که در اساسنامه و مدارک شرکت با مسئولیت محدود دارای اختیارات و حق امضا می باشد، در مقابل تمامی اعضای شرکت مسئول می باشند. بنابراین باید در دادن اختیارات به اشخاص باید نهایت دقت را داشت. نکته هفتم: اگر شرکت مسئولیت محدود دارای بیش از ۱۲ نفر اعضای هیات مدیره باشد، اعضا موظف به انتخاب و معرفی سه نفر از شرکای خارج از هیات مدیره به عنوان هیات نظار به اداره ثبت شرکت ها خواهد بود. برای ثبت برند و ثبت شرکت مسئولیت محدود خود ابتدا با تیم مشاوران تخصصی تهران ثبت صحبت کنید. کافیست با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس حاصل فرمایید. اپلیکیشن ” تهران ثبت- ثبت شرکت” نیز در زمینه ثبت شرکت مسئولیت محدود دارای اطلاعات مفید و جامعی می باشد. شما می توانید اپلیکیشن تهران ثبت را از کافه بازار، گوگل پلی، سیبچه یا اپ استور دانلود کنید و بر روی گوشی خود داشته باشید.

قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود

اعضای نظار در شرکت مسئولیت محدود موظف به تشکیل حداقل سالی یک بار مجمع عمومی شرکا و نظارت بر اموری چون پرداخت سرمایه نقدی شرکت سهامی خاص، تقویم و تسلیم سهم الشرکه غیر نقدی، ذکر تقویم سهم الشرکه غیر نقدی در شرکت نامه، دعوت شرکا برای مجمع عمومی فوق العاده، بررسی دفاتر، صندوق و کلیه اسناد شرکت مسئولیت محدود  و ارائه گزارش های سالانه به مجمع عمومی ، ارائه گزارش بی ترتیبی و اشتباهات در صورت دارایی به مجمع و … خواهد بود. اعضای نظار  در اعمال اداری شرکت و نتایج حاصل از آن هیچ مسئولیتی هندار، اما هر یک از آنها در انجام ماموریت خود بر طبق قانون مسئول اعمال و تقصیرات خود می باشند.