چگونگی ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک

ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک چگونه است؟ با توجه به عنوان مقاله در نظر داریم که اطلاعاتی در رابطه با چگونگی ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک به شما ارائه دهیم تا اگر تصمیم به انجام فعالیت در این زمینه را داشتید بتوانید بطور قانونی شرکت خود را به ثبت رسانید.

ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک

ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک

تیرچه و بلوک در واقع جز مصالحی است که در ساخت و ساز ساختمان از آن استفاده می کنند بنابراین بسیاری از افراد می خواهند فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمایند.
تیرچه چیست؟
تیرچه در واقع قطعه ای است از جنس فولاد و بتن که با قراردادن بلوک ها در مابین آن یک مقطع T شکل مناسبی را به وجود می آورد. یکی از رایجترین تیرچه ها که توسط مهندسین در ایران استفاده می شود تیرچه با خرپا می باشد که منظور از خرپا این است که این نوع تیرچه اغلب از میلگرد ساخته شده اند.
تیرچه ها را بطور کلی می توان به انواع زیر تقسیم بندی نمود.
-تیرچه ‌بتنی صنعتی
-تیرچه‌ فندله سفالی صنعتی
-تیرچه‌ بتنی سنتی
-تیرچه‌ کرومیت یا فلزی
-تیرچه ‌پیش تنیده
-تیرچه ‌نیازیت
-تیرچه ‌فندوله سفالی سنتی
بلوک چیست؟
بلوک در واقع قطعه ای بتنی و یا سفالی به ابعاد ۲۵×۲۰× ۴۰ است که در بین تیرچه ها بعنوان قالب بندی قرار گرفته و توانایی تحمل هیچ بار سنگین را نخواهد داشت. وزن بلوک سفالی تقریبا ۷ تا ۱۰ کیلوگرم و وزن بلوک بتنی تقریبا ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم می باشد هر چقد وزن بلوک کم تر و سبک تر باشد بار مرده سقف کمتر و حمل آن برای کارگر آسان تر می شود بطور کلی جنس بلوک باید طوری باشد که با بتن دچار ترکیبات شیمیایی نشود در واقع بلوک ها نسل بعدی آجر محسوب می شود که معمولا از نظر اندازه نسبت به آجر بزرگ تر است. بنابراین بطور کلی بلوک ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:
-بلوک سیمانی: این نوع بلوک ها از ماسه و سیمان درست شده اند که پس از مخلوط مواد اولیه در مقابل خورشید قرار می گیرند تا خشک شوند.
-بلوک سفالی: این نوع بلوک از خاک درست می شود که پس از مخلوط مواد اولیه در مقابل نور خورشید و یا کوره پخته می شود.
-بلوک هبلکس: این نوع بلوک ها از آهک، سیمان، سیلیس و پود آلمینویوم به وجود می آیند که پس از مخلوط مواد اولیه درون دستگاه اتو کلاوه بصورت توپر پخته می شود.
ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک به ۷ قالب زیر قابل ثبت می باشد که مهمترین آن شرکت بامسئولیت محدود و سهامی خاص است که متقاضیان در ایران از این دو نوع قالب برای ثبت شرکت خود بسیار استفاده می کنند.
-ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک شرکت با مسئولیت محدود
-شرکت تعاونی
-شرکت تضامنی
-ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک شرکت مختلط سهامی
-شرکت غیر مختلط سهامی
-شرکت نسبی
-شرکت سهامی که به سهامی عام و خاص تقسیم شده است.

ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک با مسئولیت محدود

نوعی شرکت تجاری به حساب می آید که سرمایه به سهام تقسیم نشده و مسئولیت هر یک به مقدار سرمایه بستگی دارد اگر شرکت به ورشکستگی دچار شود شرکا موظفند فقط به اندازه سهام در شرکت هستند و مابقی به آن ها مربوط نمی شود.

مدارک شرکت با مسئولیت محدود

-ارائه اصل و کپی کارت ملی سهامداران که برابر اصل آن در دفاتر اسناد رسمی صورت خواهد گرفت.
-ارائه کپی و اصل شناسنامه کلیه شرکا و سهامداران
-تکمیل و ارائه دو نمونه از شرکتنامه که به امضا موسسین رسیده باشد.
-ارائه دو نمونه اساسنامه به همراه امضا موسسین
-ارائه دو نمونه از تقاضانامه شرکت بامسئولیت محدود
-ارائه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در دو نسخه
-زمانی که فعالیتتان به مجود نیاز داشته باشد ارائه مجوز الزامیست.
-ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه ی افرادی که در شرکت در حال فعالیت می باشند.
شرکت سهامی خاص چیست و چگونه تشکیل می شود؟
شرکت سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که سرمایه مورد نظر به سهام تبدیل شده و مسئولیت هر یک از شرکاء به مبلغ سهام بستگی دارد باید توجه داشته باشید که در شرکت سهامی خاص باید قبل و یا بعد از نام شرکت واژه سهامی خاص ذکر شود.
مدارک شرکت سهامی خاص:
-ارائه دو نمونه اساسنامه به هراه امضا موسسین
-ارائه دو نسخه از اظهارنامه سهامی خاص
-ارائه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
-ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای موسسین، هیئت مدیره و سهامداران
-انتخاب بازرسین و مدیران و تایید مدیریت و بازرسی آن
-زمانیکه اشخاص حقوقی باشند ارائه آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی الزامیست
-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای کلیه افراد شرکت اعم از بازرسین، هیات مدیره و غیره از مراکز پلیس +۱۰
-ارائه پرداخت فیش ۴۰۰۰۰ ریال
-ارائه گواهی پرداخت ۳۵ در صد از سرمایه اولیه
-در صورتی که امور توسط وکیل صورت گیرد ارائه وکالتنامه الزامیست.

برای عملی کردن و ثبت موسسه ما به شما کمک خواهیم کرد تا امور ثبتیتان به بهترین نحو صورت گیرد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کنیم و به شما آگاهی کامل دهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام با ثبت شرکت تولید تیرچه و بلوک ، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت دهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.